Uk:Nominatim

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Nominatim
Автор: osm-search/Nominatim/graphs/contributors
Версія: випуск 4.2.0 (2022-11-25)
Веб-сайт: nominatim.org /
UI: nominatim.openstreetmap.org
Сирці: osm-search/Nominatim

Пошуковий рушій OSM

Nominatim (Номінатім –від латинського «по імені») – інструмент для пошуку в даних обʼєктів за їх назвою чи адресою (геокудвання) та для генерування синтетичних адрес для точок OSM (зворотне геокодування). Сервіс знаходиться за адресою nominatim.openstreetmap.org.

Nominatim використовується на головній OpenStreetMap у полі пошуку. Кілька компаній розгорнули власні екземпляри сервісу, до яких ви можете звертатись через їх API; дивіться Альтернативи нижче.

Ця сторінка містить інструкції з використання. Щоб дізнатись про те, як працює Номінантім, дивіться сторінку Development Overview та відповіді на питання. Існує також список мовних мап для кожної країни, деякі експериментальні формати адрес для кожної країни та список скорочень.

API

Документацію API можна знайти на nominatim.org.

Правила використання

Політику використання nominatim.openstreetmap.org див на Nominatim usage policy.

Сирці

Nominatim базується на утиліті імпорту PostgreSQL osm2pgsql з використанням альтернативного варіанту виведення  газетиру. Індексація та пошук виконуються за допомогою комбінації C, plpgsql і PHP. Сирці можна знайти тут:

https://github.com/openstreetmap/Nominatim

Повні інструкції зі встановлення можна знайти на вебсайті nominatim.org.

Помилки та сповіщення про проблемі

Будь ласка, надсилайте повідомлення про помилки та проблеми до Nominatim issue tracker on Github (також є reports on trac.openstreetmap.org).

Якщо ви повідомляєте про неочікувані результати пошуку, будь ласка, включіть наступне у звіт про помилку:

  • точний пошуковий запит, який ви використовували
  • посилання на об’єкти OSM, які ви очікуєте знайти, і, за бажанням, посилання на об’єкт OSM, який фактично було знайдено

Альтернативи

Якщо у вас трохи більші вимоги ви можете скористатися одним із різних сторонніх постачальників, хоча, звичайно, вам потрібно буде погодитися з їхніми умовами обслуговування.

Ви також можете встановити власний екземпляр Nominatim.

Дивіться Search engines для ознайомлення з повним переліком провайдерів сервісів з геокодування, що працюють з даними OSM, включаючи тих хто використовує не тільки Номінатім.

Клієнтські бібліотеки API

Примітки: перш ніж додавати будь-які бібліотеки сюди, ви повинні переконатися, що це змушує користувача встановити власний агент користувача. Він також має чітко вказувати на правила використання Nominatim.

Ми не вихваляємо якість цих пов’язаних проектів, але розгляньте можливість використання їх як альтернативи написанню власних. Перед використанням цих бібліотек обов’язково прочитайте правила використання Nominatim. Зокрема, переконайтеся, що ви дотримуєтесь обмеження в 1 запит/с.

Посилання

  1. Geoapify Geocoding API website, https://www.geoapify.com/geocoding-api/, retrieved on 27 September 2021
  2. Migrating from Nominatim, OpenCage website, https://opencagedata.com/guides/how-to-switch-from-nominatim, retrieved on 26 August 2021
  3. Geokeo website, https://geokeo.com/, retrieved on 26 August 2021