Uk:Як допомогти

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Getting Involved)
Jump to navigation Jump to search

Як допомогти OpenStreetMap

Робота з мапою

Ви, напевно, вже подивились на мапу і спробували знайти свою вулицю. Вона може бути не зовсім правильною чи закінченою. На ній можуть бути відсутні магазини та ресторани. Можливо на мапі взагалі нічого немає. Ось гарна нагода для вас допомогти. Ми створюємо мапу не звіряючись з мапами захищеними авторським правом, досліджуючи вулиці та використовуючи різні техніки картографування, але це не замінює знання місцевості. Існує дуже багато речей, які вам потрібно зробити у вашій місцевості, не приймаючи до уваги всієї глобальної місії проекту. Ми заохочуємо людей приєднатись та зробити невеличкий внесок, щоб покращити мапу, тому що «гуртом і батька легше бити».

Додавання нотаток на мапі

Нотатки дозволяють у дуже простий спосіб відмічати проблеми на мапі, на кшталт відсутніх чи неправильних назв, або відсутніх об’єктів. Ви також можете надавати відомості до існуючих нотаток, подібно до надання відсутніх назв.

Прості правки

Непотрібно багато зусиль для роботи з мапою. Можливо ви знаходитесь в місці, де мапа виглядає майже завершеною, але не забувайте, ми зацікавленні у більш докладних об’єктах на мапі. Це можуть бути, бари, ресторани, навіть поштові скрині та зупинки громадського транспорту, які можуть бути додані до наших даних. Дослідить місцевість поруч з вами та додайте їх! Також, ласкаво просимо, виправити будь-які помилки, які ви побачите, наприклад помилки в назвах доріг.

Отже створіть обліковий запис та починайте редагувати!

Створення мапи з чистого аркуша

Може статись так, що ви знаходитесь там (це може бути ціла країна), де мапа відсутня взагалі. От і добре! Вам потрібно приєднатись до проекту, щоб допомогти нам додати ваш куток до глобальної мапи!

Ви можете розпочати мапити в новій місцевості використовуючи різні техніки картографування такі як: запис GPS треків, фотомапінг, аудіомапінг.

Якщо у вас немає GPS треків, ви можете використовувати аерофотознімки чи GPS треки завантажені іншими користувачами. В будь-якому випадку, вам потрібно створити обліковий запис, ознайомитись з Керівництвом для початківців та витрати трохи часу, щоб ознайомитись з принципами редагування.

Співпраця з іншими

Щоб дізнатись про інших учасників, які працюють поруч з вами ознайомтесь зі сторінками Mapping Projects. На цих сторінках містяться переліки проектів, яким ви можете допомогти. Вони мають на меті досягнення певних цілей, замапити певне місто чи мережу автомобільних доріг в країні. Якщо ви зацікавились одним з цих проектів — приєднуйтесь. Щоб зазначити власну зацікавленість ви можете додати себе на сторінку учасників проекту. Якщо у вас є обліковий запис в вікі, ви можете використовувати вашу сторінку користувача, щоб зазначити власні інтереси та територію, до якої ви виявляєте зацікавленість. У вашому обліковому записі учасника OSM (не вікі) ви також можете додати опис та вказати ваше 'постійне' місце розташування.

Популяризація

Один із способів популяризації у вигляді наліпок на бампер

Одним із найбільших способів допомогти — популяризувати OpenStreetMap серед більшої кількості людей. Ми зацікавлені у залучені нових учасників, що зможуть вийти на вулицю, щоб дослідити місцевість та замапити її. Це можуть бути місцеві спільноти, школярі, навіть люди, що живуть в інших країнах, або ті хто подорожує по незамаплених місцях по всьому світу. Також добре, підвищити ентузіазм людей, які вже чули про OSM в певній місцевості. Одним із способів це зробити організувати картографічні вихідні або Мікро-картографічну зустріч.

Історично склалось так, що ми приваблювали ентузіастів нових технологій, людей що мають пристрасть до спільних дій в інтернеті, або навіть гаджет-маніяків, що шукають спосіб знайти застосування для своїх GPS пристроїв. Ми також зацікавлені в залученні нових розробників (див. нижче). Проект широко відомий в технічних кругах, але і зараз потрібно дуже багато зробити, щоб переконати цих людей приєднатись до проекту. Найкращій спосіб залучити цих людей — створити презентацію або прорекламувати OSM на технологічних подіях. Сторінка Current Events містить перелік зустрічей та конференцій які відбудуться в найближчий час, що презентують OSM, але, може ви знаєте, інші події, де OSM слід популяризувати.

Розробники

Велика кількість роботи розробки програмного забезпечення просуває проект і різноманітних напрямках. Ми створили різноманітні інструменти для редагування мапи. Фактично, OpenStreetMap працює на програмному забезпеченні з відкритими сирцями починаючи від самої мапи і закінчуючи протоколом доступу до даних (веб-інтерфейс для запису та читання даних). Існує велика кількість під-проектів для роботи з нашими даними, але нам все одно потрібна допомога у виправленні помилок в них та додавання нових функцій до основних компонентів.

Так з чого ж розпочати?

  • Сторінка Develop — портал технічної документації для розробників та пошуку сфери докладання зусиль.
  • Приєднайтесь до 'dev' та 'talk' списків розсилки, щоб дізнаватись про поточну активність.
  • Специфікація API, мабуть, основна частина документації, для того щоб дізнатись що до чого.
  • Перелік речей, які потрібно зробити.

Документація

OSM швидко змінюється і нам потрібно підтримувати вікі в актуальному стані. То ж ви можете допомогти нам оновлювати/керувати сторінками вікі. Команда Вікі допоможе вам в цьому, якщо у вас є бажання.

Приєднання до фундації

Ви можете приєднатись до Фундації OpenStreetMap, що є одним із способів показати вашу підтримку проекту, щоб мати вплив на майбутній розвиток проекту. Ви можете також пожертвувати безпосередньо фундації на підтримку роботи серверів!