Uk:Mapping projects

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
The Mapkibera Project is training local people of Kibera, Nairobi, to create and own their map with OpenStreetMap.

Мапінг проєкти – це спільні зусилля людей, що мають спільні інтереси, щодо мапінгу певної території або для покращення даних для певної теми. Такі проєкти існують для більшості країні для окремих широкозатребуваних тем. Крім проєктів спрямованих на покращення даних, існують проєкти на меті яких стоїть розробка та вдосконалення програмного забезпечення, завдяки якому і існує OpenStreetMap.

Перелік проєктів за територіальним поділом

Ознайомтесь з переліком проєктів за їх територіальним поділом для отримання інформації, щодо наявності та перебігу мапінгу майже в кожній країні світу. Переходьте за посиланнями, щоб дізнатись про особливості мапінгу в тій чи іншій країні, регіоні, чи навіть місті.

Категорії проєктів

В OpenStreetMap налічується безліч спільнот, які зацікавлені у великій кількості різноманітних об’єктів. Ознайомтесь з категорією Features, щоб дізнатись як додавати об’єкти різних типів. Серед цікавих категорій найбільш помітними є:

 • Доступність (Accessibility): accessibility (мапінг в OpenStreetMap для зазначення інклюзивного доступу для потреб різноманітних груп користувачів, включаючи осіб з вадами зору (див. OSM for the blind), мапінг для доступності для осіб на візках (див. Wheelmap), прокладання маршрутів для візочників (див. Wheelchair routing)
 • Кордони та межі адміністративних одиниць: WikiProject United Nations political boundaries та WikiProject Import WDB – проєкти, що мають на меті імпорт інформації про кордони між країнами та територіями з джерел Організації Об’єднаних Націй та з CIA World Database.
 • Перепис населення: спільнота проєкту GeoCensos мапить разом з National Statistics Offices міста в країнах, що розвиваються для спонукання місцевих ділитись інформацією про будівлі за допомогою Openstreetmap platform. До того ж на поточний момент проєкт лише експериментує і його спроби не можуть замінити традиційного перепису населення, але він може стати одним із додаткових джерел даних.
 • Співпраця: Wikipedia (взаємодія з Вікіпедією включає понад 1,7 Мб даних, що посилаються на статті Вікіпедії, що показуються на мапі).
 • Партнери з розвитку: Партнери з розвитку OpenStreetMap допомагають міжнародним гуманітарним організаціям знаходити людей, які працюють з OpenStreetMap для кращої видимості та координації.
 • Питна вода: Для задовільнення потреб та як альтернатива одноразовим пластиковим пляшкам, OSM має найбільший у світі каталог джерел питної води.
 • Забезпечення продовольством: Волонтери додають на мапу джерела здорового, безпечного та поживного харчування, включаючи ресурси міського садівництва. Дивіться сторінку Food security для натхнення.
 • Державне врядування: Використання даних OpenStreetMap та поширення наявних даних через OSM урядами та місцевими владними установами. Дивіться сторінку Government Usage.
 • Інформація про заклади охорони здоров’я: Global Healthsites Mapping Project (Healthsites.io) – ініціатива спрямована на створення відкритої бази даних про заклади охорони здоров’я в OpenStreetMap.
 • Історія: Для інформації про об’єкти, які більше не існують у світі, проєкт Open Historical Map накопичує дані та показує їх на мапі з допомогою власного API, бази даних та допоміжного програмного забезпечення, з метою створити історичну мапу в часі про все що існувало колись.
 • Гуманітарна допомога: Humanitarian OpenStreetMap Team координує створення, виготовлення та поширення вільних мап та гео-даних для підтримки гуманітарних місій по всьому світу. Це велика кількість проєктів, серед яких WikiProject Haiti та 2011 Sendai earthquake and tsunami.
 • Інфраструктура: В основі OSM лежить інформація про дорожню мережу (див Highways), залізницю (див Railways для ознайомлення зі схемою теґування, а також дивиться Залізниця нижче), а також WikiProject Metro systems, проєкт присвячений метрополітену. Дивіться ще WikiProject Power networks, проєкт сфокусованих на збиранні інформацію про електромережі, газопроводи та електростанції.
 • Мореплавство: Проєкт OpenSeaMap збирає інформацію, яка потрібна для навігації на морі, включаючи інформацію про маяки та бухти. Ця інформація показується разом з батиметричними даними, прогнозами погоди та іншими динамічними даними для всіх любителів водних видів спорту, а також для мореплавців, дайверів та гребців на каное
 • Природа, охорона та довкілля: Учасники проєкту environmental OSM активно додають інформацію, що стосується збереження природних ресурсів та середовищ існування, а також важливих об’єктів культурної спадщини (див Conservation). Серед інших проєктів: Waterways та WikiProject Corine Land Cover (що стосується імпорту інформації про покрив землі та землекористування для Європи).
 • Релігія: WikiProject Latter-day Saints (мапінг місць для проведення релігійних обрядів)
 • Залізниця: В OSM є велика кількість даних про залізницю, корисних як для вантажних, так і пасажирських перевезень. Див Category:WikiProject_Railways, а також гляньте на OpenRailwayMap як по всьому світу розбудовуються залізниці!
 • Відпочинок, спорт та дозвілля: Існує багато груп, що додають інформацію, що стосується різних видів активного відпочинку, серед яких: hiking, winter sports, WikiProject Whitewater maps, та IOF mapping (спортивне орієнтування).
 • Особливі групи населення: До них належать етнічні групи або географічні райони з унікальними характеристиками, наприклад, резервації корінних американців у США. Хоча резервації корінних американців, які, є переважно сільськими, включені до даних TIGER США, як правило, є неповними або неточними. Останнім часом племена взяли справу у свої руки і створили власні дані. Це також вірно в інших частинах світу. Теґ boundary=aboriginal_lands добре підходить для позначення таких територій.
 • Переклад: Існує кілька напрямків для Перекладу в OpenStreetMap, включаючи переклад назв об’єктів на мапі. Це здебільшого узгоджується в рамках List of territory based projects, але у нас також є WikiProject Esperanto, WikiProject Catalan, та WikiProject Spanish translation.

Технічні проєкти

 • WikiProject Cleanup (керування та покращення вікі)
 • WikiProject Pictograms (створення та покращення значків для мапи, переважно точок інтересу)
 • WikiProject Semantics (вдосконалення термінів, класифікацій та онтологій, що використовуються в OpenStreetMap)
 • Routing (теґування та для можливості прокладання маршрутів для різних видів пересування)
 • Indoor Mapping (мапінг внутрішнього планування будівель та споруд)

Дивіться також