Uk:Portal:Press

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
OpenStreetMap у The Guardian

Ця сторінка призначена для введення у OpenStreetMap, з точки зору журналістів та тих, хто бажає написати про проект.

Вступ

"OpenStreetMap — проект націлений на точне створення та подання вільних географічних даних, таких як мапа вулиць для будь-кого, кому вони потрібні."
"Цей проект започатковано тому, що більшість мап, про які люди думають що вони є вільними, насправді мають юридичні або технічні перешкоди їх використання, що стримує людей від їх використання у творчій, виробничній та будь-яких інших сферах життєдіяльності."

Учасники проекту OpenStreetMap беруть у свої подорожі переносні GPS-пристрої або використовують спеціально записані GPS-треки. Вони записують назви вулиць, сіл та інших об’єктів до свої нотатників, цифрових камер та диктофонів.

Повертаючись до комп’ютера, вони завантажують зібрані GPS-треки, що зняті із місць їх подорожі, креслять дороги на основі спільної бази даних OpenStreetMap. Використовуючи зібрані нотатки, учасники проставляють назви вулиць, інформацію про тип дороги та види їх з’єднань між собою.

Ці данні потім використовуються для того, щоб створити докладну мапу вуличної мережі, що може вільно використовуватись на інших сайтах, наприклад Вікіпедії, у автомобільних та інших навігаторах або надруковані на папері без будь-яких обмежень.

Перелік "Основних фактів" (PDF) розроблений для того, щоб надати стислий огляд можливостей OpenStreetMap журналістам. Також він доступний Німецькою. Погляньте на сторінку Про проект, та ЧаПи.

На сторінці Press Contacts є перелік осіб, які що допоможуть журналістам в освітлені роботи проекту.

Ресурси

Logo images
About this image
Логотипи, Вивіски (банери) та Листівки
Рекламні зображення
About this image
Популярні зображення — представляють собою збірник найкращих мап та зображень
Зразкові мапи
About this image
На Зразкових мапах, дивіться наші описи цікавих Місць, або просто подорожуйте мапою світу

(Будь ласка ознайомтесь із нашою Ліцензією перед тим як публікувати мапу; ми бажаємо щоб усі знали про те, що мапу можна вільно копіювати, тому вам треба про обов’язково вказати…)

Спільноти
About this image
Картографічні проекти висвітлюють події у різних країнах
Поточна статистика
About this image
Статистика показує, скільки людей бере участь, і як багато даних вони зібрали
Поточна статистика
About this image
Відео — анімований матеріал, інтерв'ю, …
Поточна статистика
About this image
Слайди для презентацій й т.і.
Висвітлення в ЗМІ
About this image
ЗМІ про OpenStreetMap — містить посилання на публікації в пресі про OpenStreetMap

Новини

Для отримання свіжої інформації про OpenStreetMap ви можете підписатись у списку розсилки (дивись на сторінці Контакти), переглядайте opengeodata.org блог, або перелік подій. Там міститься інформація про "Mapping Parties" (такі великі події як Isle of Wight та Mapchester, що вже минули), про щорічні конференції OpenStreetMap — State Of The Map .

Контакти

Усі подробиці містяться на сторінці Contact

Ресурси для преси для прихильників OSM