Uk:Key:comment

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg comment
Changeset comment.jpg
Опис
Опис набору змін, призначений переважно для інших маперів. Show/edit corresponding data item.
Група: changeset
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґомmay be used on changesets
Дивись також
Статус: де-факто

Теґ comment=* використовується для описування наборів змін, його було запроваджено в API 0.6. Він використовується для надання можливості маперам розповісти що, а найцікавіше, чому вони зробили такі зміни. Наприклад, коли точка, якою позначено зупинку автобуса (highway=bus_stop) переміщена, опис набору змін може мати наступне пояснення: «автобусну зупинку було перенесено після нещодавньої реконструкції» або «автобусна зупинка була в помилковому місці». Такі пояснення допоможуть іншим маперам дізнатись чому відбулись ці зміни в даних.

Теґ comment=* показується в різних частинах вебсайту, найбільш помітним є розділ Історія, а також інші місця де є інформація про набори змін. Коментарі наборів змін не обов’язкові, але бажані. Коментар до набору змін – це, в першу чергу повідомлення для інших маперів, яке допоможе їм зрозуміти що і для чого було зроблено. Отже, змістовний опис є проявом уваги до інших маперів.

Витратьте трохи часу на додавання докладного опису до ваших наборів змін, таким чином ви не тільки викажете повагу іншим маперам, а й допоможете собі пригадати в майбутньому, що було зроблено, коли ви знов повернетесь до місця, де ви колись вносили дані. З іншого боку, не всі звертають увагу на описи наборів змін, а дехто навіть вважає це марнуванням часу, який вони воліють витратити на мапінг.

Ознайомтесь з порадами щодо створення гарних описів наборів змін.

Інші "коментарі" в OpenStreetMap

Існують різні інші способи залишити якийсь текст в OpenStreetMap, як шлях спілкування з іншими маперами.

Інші широко поширені ключі, які використовуються для цього:

  • note=*примітки, для себе та інших маперів.
  • description=*спосіб додавання тексти, який має бути видимий для кінцевих користувачів даних.
  • fixme=*елементи позначені цим ключем вимагають додаткової уваги з боку інших маперів для їх подальшого вдосконалення.

Вони переважно застосовуються до точок, ліній та зв’язків, щоб описати випадки, які існують у світі реальних речей такі як «знак автобусної зупинки був збитий ще у вересні 2009», в той час, коли comment=* ми використовуємо для опису наборів змін.


Обговорення наборів змін можуть відбуватися стосовно певного набору змін. Кілька маперів можуть обговорювати набір змін на предмет внесених змін, способу як вони були зроблені й таке інше. Обговорення набору змін не треба плутати з описом набору змін. Набір змін має лише один опис (comment=*), який додається його автором (або не мати, якщо його не було додано).

Нотатки – досить спрощений спосіб, який дозволяє залишати повідомлення у вигляді довільного тексту (навіть для тих хто не має облікового запису) на мапі з описом проблеми чи повідомленням про відсутні чи помилкові дані. Нотатки не пов’язані з елементами даних жодним чином. Вони лише пов’язуються з місцем на мапі.

Крім цього, звісно, існує багато способів зв’язку з іншими маперами. Для більш розлогого спілкування обирайте підходящий спосіб спілкування натомість. Також зауважте, що всі можливості для розміщення тексту у довільній формі також дають можливість бути ввічливими один до одного! Перегляньте також Community Code of Conduct (Draft)

Настанови для розробників

Особливо стосовно наборів змін:

  • Вміст значення ключа comment=* не має генеруватись автоматично. Якщо проєкт, що споживає багато даних, вимагає їх наявності, в такому випадку він може автоматично згенерувати їх для внутрішніх потреб.
  • Наявність теґу comment=* не є обов’язковою, наприклад спосіб яким програма редактор надсилає зміни до бази даних не передбачає заповнення описів (Potlatch v1.x в режимі онлайн редагування). Однак змістовні коментарі наборів змін є дуже корисні, тому для інструментів редагування корисно мати спосіб їх додавання. Якщо ваше програмне забезпечення робить додавання коментарів обов’язковим, ви можете виявити, що деякі мапери реагують негативно і вводять замість змістовного опису "сміття".
  • Треба дати користувачу можливість додавати описи, якщо у них є така потреба чи бажання.