Uk:Key:comment

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg comment
Changeset-comment.jpg
Опис
Опис набору змін, призначений переважно для інших маперів. Edit or translate this description.
Група: Changeset
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Дивись також
Статус: де-факто

Теґ comment=* використовується для описування наборів змін, його було запроваджено в API 0.6. Він використовується для надання можливості маперам розповісти що, а найцікавіше, чому вони зробили такі зміни. Наприклад, коли точка, якою позначено зупинку автобуса (highway=bus_stop) переміщена, опис набору змін може мати наступне пояснення: «автобусну зупинку було перенесено після нещодавньої реконструкції» або «автобусна зупинка була в помилковому місці». Такі пояснення допоможуть іншим маперам дізнатись чому відбулись ці зміни в даних.

Теґ comment=* показується в різних частинах вебсайту, найбільш помітним є розділ Історія, а також інші місця де є інформація про набори змін. Коментарі наборів змін не обов’язкові, але бажані. Коментар до набору змін – це, в першу чергу повідомлення для інших маперів, яке допоможе їм зрозуміти що і для чого було зроблено. Отже, змістовний опис є проявом уваги до інших маперів.

Витратьте трохи часу на додавання докладного опису до ваших наборів змін, таким чином ви не тільки викажете повагу іншим маперам, а й допоможете собі пригадати в майбутньому, що було зроблено, коли ви знов повернетесь до місця, де ви колись вносили дані. З іншого боку, не всі звертають увагу на описи наборів змін, а дехто навіть вважає це марнуванням часу, який вони воліють витратити на мапінг.

Ознайомтесь з порадами щодо створення гарних описів наборів змін.

Інші "коментарі" в OpenStreetMap

Існують різні інші способи залишити якийсь текст в OpenStreetMap, як шлях спілкування з іншими маперами.

Інші широко поширені ключі, які використовуються для цього:

  • note=*примітки, для себе та інших маперів.
  • description=*спосіб додавання тексти, який має бути видимий для кінцевих користувачів даних.
  • fixme=*елементи позначені цим ключем вимагають додаткової уваги з боку інших маперів для їх подальшого вдосконалення.

Вони переважно застосовуються до точок, ліній та зв’язків, щоб описати випадки, які існують у світі реальних речей такі як «знак автобусної зупинки був збитий ще у вересні 2009», в той час, коли comment=* ми використовуємо для опису наборів змін.


Обговорення наборів змін можуть відбуватися стосовно певного набору змін. Кілька маперів можуть обговорювати набір змін на предмет внесених змін, способу як вони були зроблені й таке інше. Обговорення набору змін не треба плутати з описом набору змін. Набір змін має лише один опис (comment=*), який додається його автором (або не мати, якщо його не було додано).

Нотатки – досить спрощений спосіб, який дозволяє залишати повідомлення у вигляді довільного тексту (навіть для тих хто не має облікового запису) на мапі з описом проблеми чи повідомленням про відсутні чи помилкові дані. Нотатки не пов’язані з елементами даних жодним чином. Вони лише пов’язуються з місцем на мапі.

Крім цього, звісно, існує багато способів зв’язку з іншими маперами. Для більш розлогого спілкування обирайте підходящий спосіб спілкування натомість. Також зауважте, що всі можливості для розміщення тексту у довільній формі також дають можливість бути ввічливими один до одного! Перегляньте також Community Code of Conduct (Draft)

Настанови для розробників

Особливо стосовно наборів змін:

  • Вміст значення ключа comment=* не має генеруватись автоматично. Якщо проєкт, що споживає багато даних, вимагає їх наявності, в такому випадку він може автоматично згенерувати їх для внутрішніх потреб.
  • Наявність теґу comment=* не є обов’язковою, наприклад спосіб яким програма редактор надсилає зміни до бази даних не передбачає заповнення описів (Potlatch v1.x в режимі онлайн редагування). Однак змістовні коментарі наборів змін є дуже корисні, тому для інструментів редагування корисно мати спосіб їх додавання. Якщо ваше програмне забезпечення робить додавання коментарів обов’язковим, ви можете виявити, що деякі мапери реагують негативно і вводять замість змістовного опису "сміття".
  • Треба дати користувачу можливість додавати описи, якщо у них є така потреба чи бажання.