Uk:Data working group

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Data Working Group (data, “ат”openstreetmap“ԁοт”org) [Робоча група по роботі з даними] – уповноважений Фундацією орган для розгляду звернень щодо випадків порушення авторського права, імпортів, та серйозних суперечок та випадків вандалізму. Незначні прояви вандалізму повинні розглядатися місцевими спільнотами, використовуючи засоби та інструменти для боротьби з вандалізмом.

Діяльність

Діяльність учасників DWG є різносторонньою. Скарги, переважно отримані електронною поштою, заносяться в OTRS, систему відстеження та розгляду звернень, що є вільним ПЗ, яку використовує DWG. Спілкування з учасниками зазвичай відбувається в обговореннях наборів правок з метою дотримання відкритості та прозорості, а також для можливості дати іншим маперам змогу зважити всі чинники (особливо у випадках суперечок серед спільноти). Якщо справа вимагає отримання інформації на місцевості, DWG може призначити "слідчих" та/або зв'язатись з місцевою спільнотою для отримання додаткової інформації та/або надання допомоги в розслідуванні. У випадку створення спаму, DWG може звернутись до Operations Working Group для вилучення заміток в щодениках, обмеження доступу до API з певних IP-адрес та т.і. Системні адміністратори зі складу OWG надають експертну оцінку, щодо найкращого вирішення проблеми. Під час розслідування, DWG може скасовувати внесені учасниками в дані зміни, блокувати користувачів (див нижче), та навіть вилучати "погані" дані з бази даних. Також DWG розглядає випадки, коли в нотатки випадково потрапляє приватна інформація та особисті дані, розголос яких є неприйнятним.

DWG періодично публікує звіт з підсумками діяльності та обсягом розглянутих справ. Звіт публікується на сторінці DWG на сайті Фундації OSM. Крім того, все листування в обговореннях наборів змін та блокування учасників є загальнодоступними на сайті OSM.

Блокування учасників

Члени Data Working Group уповноважені накладати тимчасові обмеження (до 96 годин) на діяльність учасників в OSM. Це змушує людей, що займаються сумнівною діяльністю, припинити свої зусилля, дати іншим членам спільноти час на обговорення й таке інше. Таким чином, мета полягає не у вилученні учасників зі спільноти, а в тому, щоб привернути їх увагу у випадках коли вони не виходять на контакт або для обмеження шкоди, що виникає у випадках несумісності ліцензій або від неналежним чином імпортованих даних. Безстрокове блокування накладається адміністраторами OSM та здійснюється тільки після виконання процедур передбачених в OSM Foundation ban policy.

Перелік поточних блокувань учасників доступний на сайті OSM.

Вичищення

DWG також відповідає за вилучення або "вичищення" інформації яка не може розповсюджуватись в OSM – навіть після її "відкату" – через правові вимоги. Такі дії витікають зі спроб у великому обсязі скопіювати або імпортувати дані без наявності дозволу на їх імпорт та/або даних з несумісними ліцензійними вимогами. Посилання на набори змін що були "вичищені" залишаться в історії, але інформація що до змінених ними об'єктів буде відсутньою. Більш докладно про процес "вичищення" читайте на вкладеній сторінці - Data_working_group/Redactions

Членство

Членом робочої групи може стати будь-хто, хто матиме запрошення. З переліком поточних членів робочої групи можна ознайомитись на сайті OSMF.

Контакти у випадку виявлення проблем

Якщо ви знайшли випадки вандалізму, неправомірного використання даних із захищених авторським правом джерел, і користувач, що їх вчинив не відповідає на ваші запити, ви можете звернутись до Data Working Group надіславши листа за адресою:

data, “ат”osmfoundation“ԁοт”org.

Надсилання повідомлення учаснику OSMF Data Working Group також можливе, але DWG легше впоратись з е-поштою і цей канал зв'язку є пріоритетним.

Зауважте, що для прискорення обробки звернення вам треба надати інформацію про проігнороване звернення в обговоренні набору змін + правки, що були зроблені учасником після вашого звернення, щоб показати що він (вона) ігнорує ваші спроби зв'язатись, це набагато краще ніж "Учасник XYZ ігнорує мене!" без додавання більш докладної інформації.

Візьміть до уваги, що робота Data Working Group відбувається на волонтерських засадах; в залежності від масштабності та складності проблеми, її вирішення може тривати деякий час, що потрібний особливо для випадків які розслідуються Фундацією або потребують юридичної консультації для визначення всієї глибини проблеми, яку DWG не в змозі розв'язати самотужки, або через зміни правил, що потребують широкого обговорення серед учасників спільноти.

Дивіться також