Uk:JOSM/Plugins/Reverter

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Reverter — втулок для повернення попереднього стану змінених об’єктів.

Проблема

Використовувати скрипти для відкату змін не завжди зручно. У багатьох випадках буває корисно переглянути результати відкату перед тим, як заливати їх на сервер. Також з допомогою reverter-а можна відразу відкотити зміни з кількох пакетів правок.

Застереження

Положення викладені у Revert scripts Act_responsibly! та на сторінці Automated Edits застосовуються й тут. Втулок не призначено для використання у війнах правок та вчинення деструктивних дій.

Не робіть відкату змін інших учасників проєкту попередньо не обговоривши з ними ваші наміри. Робіть це якомога чемніше, дайте час на відповідь – почекайте відповіді хоча б з тиждень. Пошкоджені дані можна швидко виправити, а от для відновлення зруйнованих стосунків у спільноті треба набагато більше часу. :)

Не піддавайся спокусі зробити відкат якомога раніше, лише щоб уникнути конфліктів редагувань з іншими учасниками! Якщо ви вагаєтесь, обговоріть стан справ з іншими учасниками спільноти у загальних каналах спілкування, перш ніж діяти.

Застосування

Screenshot-JOSM reverter plugin.png
  • Завантажте поточні дані для території, набір змін для якої ви збираєтесь відкотити. Якщо ви не завантажите кілька об’єктів – не страшно, вони будуть завантажені потім автоматично. Ви також можете розпочати з порожньго шару даних. (Файл -> Новий шар)
  • Після вибору втулка Reverter з переліку JOSM/Plugins, його встановлення та перезапуску JOSM, у вас з’явиться новий пункт меню Дані -> Скасувати набір змін. Скористайтесь ним та введіть номер набору змін, який ви збираєтесь відкотити. Якщо у вас у буфері обміну міститься чинний ідентифікатор або URL набору змін, поле “Набір змін” буде заповнене цим значенням. Для повного скасування набору змін залиште типові налаштування.
    • Порада: Якщо в наборі змін, який ви збираєтесь відкотити, було видалено лінію, після завантаження даних втулком показуються лише її точки, спробуйте зробити ще один відкат з тим самим номером набору змін. У деяких випадках вилучена лінія буде показуватись в JOSM.
  • Втулок виконає дії, що повернуть дані у попередній стан. Перевірте результати.
  • Надсилання. У вікні надсилання даних остаточно ознайомтесь із підсумками перед тим, як натиснути кнопку “Надіслати зміни”

Частковий відкат

Якщо набір змін в основному був у порядку, але зламав кілька об’єктів, ви можете зробити частковий відкат. Існує два способи часткового відкату:

  • Do a full revert as described above, but do not upload. Select the objects that should be reverted and run File -> Upload selection. However, if the revert contains deletions of objects, those cannot be selected anymore and would not be included.
  • Initially, download the objects to be reverted, select them and use the option Revert selection only in the Reverter dialog.

In both cases, to restore the geometry of a way, you have to select both the way and its nodes. (Because a way only stores a list of node ids, but not their positions.) You can search (Ctrl-F) for the expression selected | child (selected type:way) to add the nodes of all selected ways to the selection.

Відомі проблеми

У деяких випадках(особливо якщо відкат був не „чистий“), можуть з'явитися конфлікти при спробі передати результати відкату на сервер. Їх потрібно усунути. Також, іноді може з'являтися помилка „Precondition failed“. В цьому випадку, потрібно повідомити про помилку розробникам.

Розробка

Автор втулка User:Upliner

Сирці на GitHub: http://github.com/Upliner/josm-reverter