Uk:Automated edits

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Автоматизовані редагування та напівавтоматичні редагування (які також називаються механічними правками) – зміни які змінюють вміст даних OpenStreetMap з досить незначним, а іноді взагалі без, оглядом з боку людини, включаючи ті що робляться за допомогою ботів, алгоритмічною обробкою, в ході імпортів, а також значні зміни, які виконуються з допомогою програм-редакторів, наприклад JOSM. Створення та використання таких інструментів має відбуватись відповідно до Кодексу проведення автоматизованого редагування, а докладна інформація має документуватись у цій вікі в категорії Category:Automated edits log. Автоматизовані редагування даних, які відбулись без попереднього обговорення можуть бути скасовані (відкочені) без будь-якого попередження, але, звісно, краще звернутись до учасника, який їх зробив, перед цим.

Відкат невідповідних редагувань в OpenStreetMap є складним процесом, особливо там де відбулись подальші зміни даних, що до яких потрібно зробити відкат. Невідповідні редагування подібного штибу є діями, які суперечать домовленостям спільноти, і можуть прирівнюватись до вандалізму, в разі продовження в тому ж дусі. Існує також небезпека того, що корисні "звичайні" редагування відкочуються разом із невідповідними редагуваннями, якщо вони тісно змішані або їх складно розрізнити.

Доповідь про механічні правки було зроблено під час State Of The Map 2016, її корисно переглянути для ознайомлення з загальними принципами.

Боти

Основна стаття: Bot

Бот (скорочення від "робот") – це інструмент, який працює в автоматчиному чи напівавтоматичному режимі, що виконує повторювані дії та призначений для полегшення процедур підтримання даних OpenStreetMap в належному стані. Боти можуть вносити зміни досить швидко, і через неправильне проєктування та/або дію можуть завдавати помітних "руйнувань". Через це і було створено Кодекс проведення автоматизованих редагувань, рекомендацій якого потрібно дотримуватись під час створення та запуску ботів.

Інші зміни з використанням скриптів

Зміни, засновані на скриптах, можуть використовувати широкий спектр програмних засобів для ідентифікації вмісту для коригування перед внесенням змін та багато в чому подібно до роботи ботів, за винятком того, що вони не запускаються автоматично регулярно. Для цього можуть використовуватись такі інструменти як Xapi, Overpass API та інші.

Name Author Description
Osmsync brycenesbitt Merge-sort software that can be used to sync external data and OSM. Created to update car sharing locations

Імпорти

Всі імпорти мають відбуватись відповідно до Настанов з імпорту.

Bot Description Last used Account Owner Language
TMCImporter Used to import administrative area data in Germany? Dec 2009 TMCImporter MarcusWolschon English

Звичайні програми редактори

Можливості з пошуку та заміні в JOSM можуть бути використані для масової заміни теґів та їх значень на значних територіях. Вони вважаються автоматизованими редагуваннями, де окремі зміни не переглядаються в індивідуальному порядку.

Список бажань

Будь ласка, обговоріть про автоматичні редагування, яке ви хотіли б здійснити у Talk:Automated edits.

Дивіться також