Uk:Contact

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
для позначення кабелів зв’язку і т.д. Key:communication, для позначення контактного телефону Key:contact

Спільнота OpenStreetMap використовує різноманітні канали для зв’язку. Не існує суттєвих відмінностей між внутрішніми та зовнішніми зв’язками. OpenStreetMap є відкритим проектом і неважливо чи є ви новим учасником, компанією, шукає способи використання наших мап, державною агенцією, що розповсюджує геодані, чи чимось подібним, ви можете вважати себе частиною OpenStreetMap. Надішліть ваше запитання будь-яким з каналів для зв’язку, щоб з’ясувати до чого домовились інші учасники OpenStreetMap. Для кожного з цих каналів присутні власні правила. Як правило, спочатку пошукайте на сайті та у ЧаП’ах, щоб не ставити зайвих питань, але будьте впевнені, ви завжди можете зв’язатися з нами!

Сайт питань та відповідей

Для невеличких питань та відповідей на них ми маємо спеціальний сайт https://help.openstreetmap.org, де ви можете задати питання стосовно OpenStreetMap, та отримати чи надати відповідь. Прочитайте ЧаПи довідкового сайту, щоб дізнатись з чого розпочати.

Списки розсилки

Основним каналом зв’язку для спільноти є списки розсилки. Вам потрібно «підписатись», щоб мати змогу писати до них. Див. Mailing lists

Форум

Форум знаходиться за адресою forum.openstreetmap.org. Більш докладно, дивіться Forum.

Також існує підрозділ на forum.pocketnavigation.de, найбільшій німецькомовній спільноті пов’язаний з навігацією. Але він значно поступається активністю forum.openstreetmap.org.

Нотатки

Якщо ви бачите що на мапі чогось не вистачає, чи знайшли помилку, ви можете додати «нотатку». Вона буде приліплена до конкретного місця на мапі і в ній повинно йтись про проблеми пов’язані з цим місцем. Вона може бути гарним способом надання відомостей з місць, але все одно краще редагувати мапу безпосередньо. Нотатки можуть містити обговорення, відповіді направляються на вашу адресу електронної пошти, але тільки якщо ви "зареєструвались" на веб-сайті перед додаванням до нотатки. Дивіться Нотатки

Для повідомлення про помилки в програмному забезпеченні OSM, будь ласка, використовуйте Trac чи механізм відстеження повідомлень GitHub.

Про інші способи повідомлення про помилки дивіться Error reporting.

Чати

IRC

IRC — популярний текстовий чат. Іноді там не багато користувачів і спілкування стосується суто технічних деталей, але й новачки можуть приєднатись і задати питання — завжди знайдеться хтось, хто допоможе.

Більш докладно про IRC канали OpenStreetMap.

Matrix

#osm.ua:matrix.org - кімната української спільноти в децентралізованій мережі matrix.

Telegram

@osmUA - Telegram-канал української OSM спільноти.

XMPP

XMPP — альтернатива IRC для тих. хто надає перевагу новітнім технологіям (доступна через Google Talk, Jabber, LJ Talk, та багато іншого). Чати розраховані на багато користувачів (Multi-User Chat (MUC)):

TeamSpeak2

Дехто байдикує на VoIP-сервері TeamSpeak

Сервер: technoculture.dyndns.org
Канал: "GPSDrive+OpenStreetMap"

У справжньому житті

Це найпростіший спосіб познайомитися з людьми і поспілкуватись з ними

Зв’язок з конкретним мапером

Коли ви знаходитесь на персональній сторінці учасника (www.openstreetmap.org/user/[user_name]), ви можете побачити посилання "Надіслати повідомлення", для надсилання повідомлення (для цього потрібно увійти) цьому маперу (який зможе відповісти на ваш лист, але ні ви, а ні будь-хто інший не в змозі побачити справжні адреси електронної пошти). Ви можете переглянути список останніх правок користувача, щоб дізнатись місце де він доклав зусиль.

Як дістатись персональної сторінки користувача?

  • Якщо вам відоме його ім’я, додайте його в URL в адресному рядку вашого оглядача: www.openstreetmap.org/user/[user_name], замінивши [user_name] на ім’я користувача.
  • Є кілька способів дізнатись ім’я користувача. В шарі даних та наборі змін, на вкладці з історією, ви можете побачити користувачів, що змінювали поточну місцевість, чи конкретний об’єкт.
  • Знайдіть користувачів за допомогою інструментів, що показують користувачів поруч з вами.

Щоденник і блоги

Особи, які мають облікові записи OSM можуть використовувати 'щоденники', а також деякі основні блоги, перелічені на сторінці OSM Blogs.

Вікі

  • Ви також можете редагувати "сторінки Обговорення". Вони призначені для обговорення вмісту 'основної' сторінки з метою покращення інформації, але вони також можуть відігравати роль міні-форуму з певної теми. Створення обговорень та надсилання відповідей, використовуючі вікі може виглядати дивним, доки ви не звикнете до цього. Більшість учасників OSM цього не роблять, і запити легко можуть залишитись без відповідей.
  • Вікі дозволяє вам зв’язатись з конкретним користувачем безпосередньо двома способами: через сторінку обговорення (що приєднана до сторінки користувача) де ви можете лишити повідомлення доступне всім. Інші користувачі можуть прочитати його і приєднатись до обговорення. Або ви можете надіслати приватного листа через посилання «надіслати листа» що з’являється ліворуч під час перегляду сторінки користувача. Воно з’являється лише у випадку, коли користувач вказав адресу електронної пошти у вікі. Встановіть її у ваших налаштуваннях. щоб відкрити себе для інших контактів.
  • В загалі, ознайомтесь з Довідником Вікі
  • Вікі пропонує платформу для процесу подання пропозицій, що є одним з багатьох способів розповісти та обговорити використання нових об’єктів (теґів).

Соціальні мережі та інші сайті

Ви також можете підтримувати зв’язки зі спільнотою через ці канали, але візьміть до уваги, що ви будете мати контакти лише з тією частиною спільноти, що підписалась на них:

Системні адміністратори

Про технічні проблеми та проблеми функціонування серверів та систем OpenStreetMap, а також в разі зловживання цими системами, будь ласка, зв’яжіться з Operations Working Group чи відповідним [[{LL|System Administrator}}|адміністратором]] системи.

Для серверів, облікових записів користувачів, … дивіться Uk:FAQ#Адміністрування.