Et:JOSM

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
JOSMi ekraanipilt, näha on fotokaardistamise funktsiooni.
JOSMi ekraanipilt, näha on Yahoo! aerofotode kasutamist WMSPlugina abil.

JOSM ehk "Java OpenStreetMap Editor" on töölauarakendus, mille esialgu lõi Immanuel Scholz ja mida praegu haldab Dirk Stöcker. Koduleht on http://josm.openstreetmap.de/ . JOSMi saab alla laadida sealt või klõpsates siia...


Download josm-tested button.png
josm-tested.jar on JOSMi stabiilne versioon.
josm-latest.jar on viimane arendusversioon.
java web-start link to launch from here
josm-setup.exe Windowsi installeerija


OpenStreetMapi jaoks on teisigi redaktoreid: onlainredaktor Potlatch ja Merkaartor. JOSM on paljude funktsioonidega redaktor, mille kasutajaliides võib esialgu tunduda keeruline. Tema installeerimine ja seadistamine nõuab natuke pingutust, selleks et saada pluginad korralikult tööle. Kui sa ei ole veel kindel, millist redaktorit valida, siis siin võrreldakse erinevaid redaktoreid.


JOSMi käsiraamat Juhend, mis õpetab, kuidas alustada, andmeid alla laadida, millised on põhilised andmete töötlemise võtted. See on mõeldud algajatele algusest lõpuni läbilugemiseks. Mitmed detailid on meelega välja jäetud, kuna tegemist on lihtsa sissejuhatusega.
JOSMi abi See juhend peaks pakkuma põhjalikumaid seletusi iga JOSMi funktsiooni kohta. See juhend ei ole mõeldud algusest lõpuni läbilugemiseks, vaid see on pigem käsiraamat, kust võib probleemide korral abi leida. Rakenduse sees võib seda käivitada vajutades F1.
Videoõpetused

Mõned videod JOSMist, mis on Steve Coasti videoseeria osad: ([1])

Russell Nelsoni lühikeste JOSMi õpetuste seeria: