User:Aceman444

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Go Do Some Mapping.png Aceman444 uses a Android and is willing to answer questions on it from OSM users.
sk Tento redaktor má slovenčinu ako materinský jazyk.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
de-2 Dieser Benutzer hat fortgeschrittene Deutschkenntnisse.
cs-3 Tento uživatel je schopen plynně komunikovat česky.

Mapujem tieto oblasti v poradí podľa kvality pokrytia a priority:


Na prácu s dátami OSM odporúčam nasledovné aplikácie, ktoré mám overené:

  • JOSM - Pokročilý editor v Jave pre všetky bežné platformy. Umožňuje profesionálne funkcie úprav, pluginy pre špecifické úlohy, hromadné kontroly správnosti a pod. Vhodné pre pokročilých používateľov. V súčasnosti dolaďujem slovenský preklad tohto programu, mal by byť preložený na 100% (okrem pluginov). Opravil som správne množné čísla, nelogické automatické preklady a pod. Ak ešte niečo nájdete, dajte mi vedieť.
  • Vespucci OSM Editor - Editor OSM dát pre Android. Umožňuje priame tagovanie bodov, ciest, relácií. Vopred je nutné stiahnuť požadovanú oblasť, potom urobiť zmeny a následne naraz odoslať. Je teda možné použitie offline. Nie je v slovenčine.
  • OsmAnd - Pokročilá aplikácia pre Android na zobrazovanie OSM máp, hlasovú navigáciu (auto, bicykel, chodec), zobrazuje tieňované svahy, vrstevnice (s ďalším modulom), zastávky MHD (s linkami), turistické a cyklistické trasy. Umožňuje zaznamenať stopu GPX, robiť jednoduché zmeny na POI a vytvárať POI a OSM chyby (OSM Notes). Mapy je možné stiahnuť vopred do mobilu (cez aplikáciu) a používať offline (bez prístupu na Internet), podobne navigáciu a zmeny POI. Verzia zdarma umožňuje stiahnuť len 10 máp (krajín) vrátane ich aktualizácií. Platená verzia (~5,99EUR) nemá toto a iné obmedzenia. Je v slovenčine.
  • MAPS.ME - Jednoduchšia aplikácia pre Android na zobrazovanie máp bez akejkoľvek editácie. Poskytuje aj jednoduchú navigáciu. Nelimituje počet stiahnutých máp. Mapy je nutné stiahnuť vopred do mobilu (cez aplikáciu) a potom používať offline (bez prístupu na Internet). Je v slovenčine.

Načo dva programy na zobrazovanie mapy? Každý podporuje inú sadu značiek a vykresľuje trochu inak. Napr. MAPS.ME kreslí rýchlejšie ako OsmAnd, zobrazuje aj entrance=*, nedeformuje budovy a pod. Porovnaním vo viacerých programoch je teda možné aj odhaliť chyby mapovania (chýbajúce značky), prípadne každý používať na iný účel.

OSM username: aceman444