User:Aceman444

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
[[Image:|43px]] Aceman444 uses a Android and is willing to answer questions on it from OSM users.
sk Tento redaktor má slovenčinu ako materinský jazyk.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
de-2 Dieser Benutzer hat fortgeschrittene Deutschkenntnisse.
cs-3 Tento uživatel je schopen plynně komunikovat česky.

Mapujem tieto oblasti v poradí podľa kvality pokrytia a priority:


Na prácu s dátami OSM odporúčam nasledovné aplikácie, ktoré mám overené:

  • JOSM - Pokročilý editor v Jave pre všetky bežné platformy. Umožňuje profesionálne funkcie úprav, pluginy pre špecifické úlohy, hromadné kontroly správnosti a pod. Vhodné pre pokročilých používateľov. V súčasnosti dolaďujem slovenský preklad tohto programu, mal by byť preložený na 100% (okrem pluginov). Opravil som správne množné čísla, nelogické automatické preklady a pod. Ak ešte niečo nájdete, dajte mi vedieť.
  • Vespucci OSM Editor - Editor OSM dát pre Android. Umožňuje priame tagovanie bodov, ciest, relácií. Vopred je nutné stiahnuť požadovanú oblasť, potom urobiť zmeny a následne naraz odoslať. Je teda možné použitie offline. Nie je v slovenčine.
  • OsmAnd - Pokročilá aplikácia pre Android na zobrazovanie OSM máp, hlasovú navigáciu (auto, bicykel, chodec), zobrazuje tieňované svahy, vrstevnice (s ďalším modulom), zastávky MHD (s linkami), turistické a cyklistické trasy. Umožňuje zaznamenať stopu GPX, robiť jednoduché zmeny na POI a vytvárať POI a OSM chyby (OSM Notes). Mapy je možné stiahnuť vopred do mobilu (cez aplikáciu) a používať offline (bez prístupu na Internet), podobne navigáciu a zmeny POI. Verzia zdarma umožňuje stiahnuť len 10 máp (krajín) vrátane ich aktualizácií. Platená verzia (~5,99EUR) nemá toto a iné obmedzenia. Je v slovenčine.
  • MAPS.ME - Jednoduchšia aplikácia pre Android na zobrazovanie máp. Poskytuje aj jednoduchú navigáciu. Nelimituje počet stiahnutých máp. Mapy je nutné stiahnuť vopred do mobilu (cez aplikáciu) a potom používať offline (bez prístupu na Internet). Umožňuje aj editácie bodov. Je v slovenčine.

Načo dva programy na zobrazovanie mapy? Každý podporuje inú sadu značiek a vykresľuje trochu inak. Napr. MAPS.ME kreslí rýchlejšie ako OsmAnd, nedeformuje budovy (OsmAnd znižuje presnosť pre zníženie veľkosti dátových súborov) a pod. Porovnaním vo viacerých programoch je teda možné aj odhaliť chyby mapovania (chýbajúce značky), prípadne každý používať na iný účel. Je to rovnaké ako existuje veľa spôsobov vykreslenia mapy na webstránkach pre rôzne záujmové skupiny používateľov (http://www.openstreetmap.org základná mapa, cyklistická mapa, dopravná mapa, http://www.freemap.sk turistická mapa).

OSM username: aceman444