Uk:Key:oneway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg oneway
Schildhb.jpg
Опис
Дороги з одностороннім рухом — дороги рух по яких дозволено тільки в одному напрямку. Show/edit corresponding data item.
Група: Restrictions
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто

Теґ oneway використовується для відображення певних обмежень на дорозі. Його потрібно застосовувати для того, щоб зазначити, що рух по дорозі можливий тільки в одному напрямку.

Погляньте на опис теґу access=*, щоб отримати більш докладну інформацію про певні обмеження.

Як позначати на мапі

Звичайне застосування

На додачу до теґу highway=* додайте oneway=yes. Переконайтесь, що лінія йде у потрібному напрямку. (Для показу напрямку лінії в JOSM потрібно активувати цей параметр в налаштуваннях, в Potlatch стрілка у лівому нижньому куті показує напрямок лінії.) Якщо з деяких причин односторонній рух відбувається проти напрямку лінії ситуацію можна виправити змінивши напрямок лінії на протилежний (кнопка "змінити напрямок" в редакторах, JOSM та Potlatch мають відповідний пункт меню) та додати oneway=yes. Якщо у дуже рідких випадках змінювати напрямок лінії неможливо використовуйте oneway=-1.

Якщо дорога має обмеження тільки на одній або декількох ділянках, слід розділити лінію на відповідні сегменти і призначити теґ потрібним сегментам.

Типові односторонні дороги

Деякі теґи (такі як junction=roundabout, highway=motorway та інші) типово мають на увазі oneway=yes. Вам не потрібно додавати до них теґ одностороннього руху, тому що вони є типовими односторонніми дорогами. Якщо теґ має на увазі односторонній рух, про це зазначається у його описі у вікі. Досі точиться обговорення, чи потрібно його додавати до доріг, що типово мають на увазі застосування одностороннього руху, отже застосування цього теґу не є помилкою.

oneway = no

oneway=no застосовується для підтвердження, що частина вулиці НЕ МАЄ одностороннього обмеження руху. (Застосовується тільки для уникнення помилок картографування в місцевості, де переважають односторонні дороги).

Додаткові ключі / виключення

Oneway може застосовуватись в поєднанні з типом транспортного засобу для позначення виключень. Тобто oneway:moped=no для односторонньої вулиці, де мопедам дозволений рух в протилежному напрямку, oneway:bicycle=no для велосипедів. Для додаткового опису велосипедної інфраструктури може бути доданий ключ cycleway=opposite/opposite_lane/opposite_track, дивіться Bicycle для прикладів. Дивіться Key:access для інших можливих значень.

Обмеження у часі

Якщо рух в одну сторону діє впродовж одного часу, а в інший час діє рух в зворотну сторону тоді за допомогою oneway=reversible разом conditional restrictions можна позначити такі обмеження. Якщо напрямок руху односторонньою дорогою може часто змінюватись, краще використовувати oneway=alternating.

Значення

  • oneway=yes (небажані альтернативи: "true", "1")
  • oneway=no (небажані альтернативи: "false", "0")
  • oneway=-1 (небажані альтернативи: "reverse")

Сенс інших значень не визначений. У такому випадку теґ може бути повністю проігнорований як недійсний або оброблений як oneway=yes.

  • oneway=reversible на поточний момент використовується для позначення доріг з реверсивним рухом (у певний проміжок часу рух відбувається в одному напрямку, в інший у зворотньому).
    • Також можливо використовуватиe oneway:hour_on=* та oneway:hour_off=*. Більш гнучким варіантом для позначення однобічного руху, що змінюється в залежності від часу є використання Lua error in Module:Languages at line 53: attempt to index local 'sourceTitle' (a nil value)., як це було запропоновано у Розширених значеннях для теґів доступу. Але це не спрацьовує у випадках відсутності розкладу та коли напрямок руху залежить від завантаження траспортним потоком.

Перетворення теґу для потреб прокладання маршрутів

Теґ oneway може бути перетворений (для потреб прокладання маршрутів) до цієї схеми (обмеження на однобічний рух не розповсюджуються на пішоходів):

Рендерінг

Дивіться також

  • access=* — Загальний теґ для зазначення обмежень.