Uk:Tag:place=locality

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = locality
Опис
Урочища та інші незаселені місцевості, які мають власну назву. Show/edit corresponding data item.
Група: Місця
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Вимагає
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Теґ place=locality використовується для позначення незаселених територій за відсутності інших об’єктів до яких можна додати назву місцевості.

Як мапити

Поставте течку у відповідному місці та додайте до неї теґ place=locality разом з назвою у значенні теґу name=*. Також бажано додати теґи wikipedia=*, note=*, source=*, та інші для пояснення того чим є place=locality.

Приклади використання

В Сполучених Штатах, в Україні теґ place=locality використовується для позначення колишніх поселень, від яких залишились ледь помітні ознаки, але ці місцевості й досі називаються відповідною назвою. Такий підхід найчастіше застосовується до колишніх хуторів або до історичних залізничних станцій чи місць розташування залізничних вузлів. Поруч можуть бути або не бути сучасні дорожні знаки, які вказують на існування цього місця. Також, поруч з цим місцем можуть бути інші позначені об’єкти, що мають власну назву, наприклад кладовище. GNIS є загальним джерелом таких даних, як топографічні карти USGS та інші історичні мапи.

  • Можливе використання теґу abandoned:place=* для позначення колишніх поселені від яких ще залишились рештки інфраструктури, покинуті будинки й т.і.
  • Для перетинів залізничних шляхів краще використовувати railway=junction, а для перехресть автомобільних доріг – junction=yes

У франкомовних регіонах, цей теґ досить часто використовуються для Lieu-dit, це виноградники, поля, частини лісів та деякі пагорби. Більшість з них натомість можна позначити відповідними теґами для позначення таких об’єктів, наприклад:

Цей теґ іноді використовується на додаток до рідко використовуваної або незвичної схеми позначення (наприклад, natural=dune + place=locality + name=*), як один із варіантів теґування під рендер.

Випадки в яких потрібно застосовувати інші теґи

Для позначення будь-якого об’єкта можна знайти відповідні схеми теґування в OpenStreetMap. Наприклад:

Для місць, де живуть люди, включаючи ферми та відокремлені будинки, використовується відповідний теґ place=*. Для додавання назви до відповідного об’єкта на мапі краще додавати назву безпосередньо до нього скориставшись теґом name=*

Зважте на створення нового теґу, якщо у вас є намір позначити об’єкт, який не має сталої схеми теґування задокументованої у вікі. Перед цим спробуйте пошукати щось подібне в Taginfo, можливо теґ вже використовується, але не має документації. За наявності часу та бажання, ви можете задокументувати ваші ідеї створивши сторінку з Пропозицією.

Якщо назва не показується на мапі – це переважно залежить від правил відбору даних для показу, див далі.

Не використовуйте place=locality лише для того, щоб показати назву на мапі

Хоча place=locality показує назву місцевості на Стандартному шарі Openstreetmap-carto, це не виправдовує теґування під рендер лише для того, щоб показати підпис на мапі. Для показу відповідних об’єктів на мапі потрібні зміни в правилах їх показу, а не підгонка даних для цього.

Приклади, поточні та попередні