Cs:Vojenské

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Warning: Default sort key "Vojenske" overrides earlier default sort key "Vojenské".

Logo. Součást : Vojenské
One example for Součást : Vojenské
Popis
Pro zakreslování budov, zařízení a pozemků používaných armádou
Značky

information sign

Tento článek je pahýl(en) (en). Můžete pomoci OpenStreetMap a rozšířit ho, nejlépe podle obsahu anglických a německých verzí článku.

Zakreslování budov a pozemků, které jsou používány armádou, ať už to jsou pozemní složky, letectvo, námořnictvo, nebo jakýkoliv jiný druh vojenských nebo polovojenských organizací. Existuje také značka landuse=military, kterou se označují pozemky, které jsou vlastněny nebo používány armádou k libovolnému účelu.

Pozor! V některých zemích je mapování vojenských zařízení protizákonné. Při samotném terénním průzkumu mohou uživatelé riskovat právní postih, a to i v liberálnějších zemích. Zákony a přísnost jejich vymáhání se bude lišit podle typu zařízení. Některé země také zákonem zakazují vytváření map takovýchto míst i podle leteckých snímků a dokonce i distribuci map obsahujících tyto informace. Je jasné, že tyto aktivity mohou probíhat mimo dosah jurisdikce zákona. Ovšem dalším problémem se může stát samotné používání takovéto mapy. Diskuzi o tomto problému můžete najít na diskusní stránce(en) a dalších místech. Obecně platí, že byste měli při mapování vojenských zařízení postupovat obezřetně a znát související zákony a svá práva.

Viz také