Talk:Pl:Key:access

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Tranzyt

Wydaje mi się że tranzyt jest wymuszany znakami informacyjnymi, nakazu i ostatecznie zakazu dlatego HGV=destination, albo ( HGV=delivery + jakie auta + w jakim czasie ) by pasował między innymi dlatego żeby jakaś zbłąkana ciężarówka (która hipotetycznie korzysta z mapy OSM) przez pomyłkę nie była pchana nawigacja do, albo przez centrum tylko właściwą drogą od miasta. Ten zakaz powinien obejmować obszar gdzie ciężarówki z przypadku nie mają czego szukać, ciężarówki nie muszą skracać sobie drogi przez centrum, ani tym bardziej podziwiać zabytków. Jeśli zakaz występuje w określonym przedziale godzin dla określonych samochodów dostawczych (np. >3,5, >7,5, >12, >18, tych grup jest trochę), albo osobowych (np. w niektórych miastach jest podział ruchu na auta z numerami parzystymi i nieparzystymi za złamanie jest niemały mandat z fotoradaru) warto dodać takie info nawigacja po przeliczeniu trasy w czasie zakazu powinna podać inny wynik.
Skąd przypuszczenie, że HGV=private ma występować na drodze publicznej? Ten tag wydaje mi się dotyczy wybranych mieszkańców i firmy które mają samochody ciężarowe np: busy "pod domem" i żeby nie robić im przykrości i doprowadzać do zamknięcia biznesu pozwala im się podjeżdżać pod dom. Takich zakazów trochę jest, ale to jest w/g mnie HGV=destination albo lepiej HGV=delivery + jakie auta + w jakim oknie czsowym private to jedynie na własnym podwórku i to nie zawsze i na pewno nie drogi publiczne. Jak jest zakaz dla ciężarówek to raczej HGV=no Nie wiem jak jest z przedziałami wagowymi dla ciężarówek, autobusami bo takie HGV=no wywala większa cześć pojazdów z ulicy zostają tylko osobówki, motorynki, rowery i piesi. Cz ja (talk) 08:28, 13 June 2018 (UTC)

Musze zebrać trochę więcej informacji, przypadków i przemyśleć ten problem w wolnym czasie.Cz ja (talk) 10:13, 13 June 2018 (UTC)