Template:Cs:Aerialway attributes

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Vlastnosti nadzemní dopravy

O počátečních a koncových uzlech cesty značené jako lanovka se předpokládá, že se jedná o stanice. U těchto uzlů lze zdokumentovat jejich nadmořskou výšku značkou ele=*. Další informace by se měly značit na cestu (lanovky). Přístupová práva mohou záviset také na dopravním prostředku (lyže/chodec/bicykl):

Klíč Hodnota Prvek Popis Příklad Ilustrace
Vlastnosti lanovek
aerialway:occupancy počet lidí v kabince/sedačce/atp. cesta aerialway:occupancy=1 je předpokládáno u platter, j-bar a rope_tow
aerialway:occupancy=2 je předpokládáno u t-bar
aerialway:capacity počet přepravených osob za hodinu cesta Kapacita za hodinu aerialway:capacity=2600
aerialway:duration doba v minutách cesta Průměrná doba cesty ze stanice do stanice
aerialway:detachable yes
no
cesta Specifies whether the aerialway has a detachable grip (yes) or a fixed grip (no). Especially significant for [W] chairlifts. By default, aerialway=gondola, chair_lift, and mixed_lift imply yes, while cable_car, t-bar, j-bar, platter, rope_tow, and magic_carpet imply no.
aerialway:bubble yes/no (výchozí) cesta yes - pokud má sedačka bublinu
aerialway:heating yes/no (výchozí) cesta yes - pokud je sedačka vyhřívaná
aerialway:bicycle yes
summer
no
cesta yes - pokud jsou převážena jízdní kola celý rok, summer - jsou-li převážena jen v létě; yes je výchozí hodnota pro cablecar/gondola/mixed_lift; no je výchozí hodnota pro chairlift, t-bar a jiné Sesselbahn Marchner.jpg
Vlastnosti stanic
aerialway:access entry
exit
both
no
uzel Hlavní článek - Podmíněná omezení.
Popisuje povolený vstup v tomto uzlu, entry znamená, že v tomto bodě je možné nastupovat, exit znamená, že lze vystoupit. both znamená, že je možný jak nástup, tak výstup (běžné u kabinek i kabin). no znamená, že zde nejde nastoupit na vlek (vhodné pro začáteční a koncové uzly kabelové lanovky, které jinak jsou implicitně nástupní/výstupní stanice: v některých případech jsou stanice umístěné o kousek dále podél kabelu). Přidejte :summer (léto) nebo :winter (zima) u lanovek, kde se pravidla liší podle ročního období (v zimě bývá často povoleno jezdit pouze nahoru), nebo když lanovka v létě není v provozu vůbec.
aerialway:summer:access
aerialway:winter:access
entry
exit
both
no
uzel Popisuje povolený vstup během letní sezóny. Použijte na všech stanicích no, pokud lanovka v létě nejezdí.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Český překlad této šablony můžete editovat zde.