Template:Pl:Aerialway attributes

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Atrybuty transportu nadziemnego

Zakłada się, że węzeł początkowy i końcowy linii oznaczony jako piste:lift to stacja. Węzły te mogą mieć udokumentowaną wysokość tagiem ele=*. Dodatkowe informacje powinny być oznaczone na linii (wyciągu). Dostęp może również zależeć od rodzaju transportu (narty / pieszo / rowerem /?):

Tagi Wartość Element Opis Przykład Zdjęcie
Wyciąg
aerialway:occupancy Ludzi w każdym wagonie (kabinie, na krześle itd.); liczba. linia Platter, j-bar i rope_tow implikują aerialway:occupancy=1 i T-bar implikują aerialway:occupancy=2.
aerialway:capacity Osób na godzinę; liczba. linia piste:lift:capacity=2600
aerialway:duration Minut; liczba. linia Średni/typowy czas podróży na tym wyciągu.
aerialway:bubble yes/no (domyślnie) linia Jeśli każdy wagon ma (przesuwną) przezroczystą pokrywę, aby zapewnić ochronę przed warunkami pogodowymi.
aerialway:heating yes/no (default) linia Jeśli każdy wagon ma ogrzewanie.
aerialway:bicycle yes/summer/no linia Jeżeli w wagonach dozwolone są rowery: przez cały rok; w lecie, albo wcale. Domyślnie linie kolejki linowej, gondoli i mieszane wyciągi implikują yes, a wyciągi krzesełkowe i t-bary no. Sesselbahn Marchner.jpg
Stacje
aerialway:access entry/exit/both/no węzeł
Główny artykuł: conditional restrictions

Dostęp do wagonów w tym węźle, entry oznacza, że można wejść do środka wagonu tutaj, exit oznacza, że możliwe jest tutaj tylko wyjście z wagonu, both oznacza obie możliwości (często w przypadku gondoli i kolejki linowej), a no oznacza, że żadna z nich nie jest możliwa (przydatne dla początkowych i końcowych węzłów, jeśli domyślne założenie, że bycie stacją wejścia lub wyjścia jest nieprawidłowe). Dodajemy tag :summer or :winter, gdzie obowiązują reguły sezonowe (często tylko w zimie dozwolona jest liczba rosnąca).

aerialway:summer:access entry/exit/both/no węzeł Dostęp jak wyżej, ale tylko podczas "lata". Podobnie dla "zimy". Użyj no na wszystkich stacjach, jeśli wyciąg linowy w ogóle nie działa.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

[Edit] [Purge] Template-info.svg Template documentation

Usage

See also