Uk:Процес пропозиції

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Proposal process
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް

Для пропозицій іконок для існуючих об'єктів, див. Map_Icons/Proposed_Icons

Ця сторінка призначена для того, аби допомогти картографу-аматору OSM просувати його пропозицію нового тегу. Це не правило, лише рекомендація/орієнтир. OSM був створений через бажання щось змінити на краще, зламати статус-кво; цей принцип повинен також застосовуватись і при створенні тегів. Під час розробки нових тегів Ви можете проконсультуватись, наприклад, з учасниками Міжнародної Федерації Орієнтування mapping specifications, з їх стандартними категоріями, ID і описами, які можуть бути корисними.


перед створенням Пропозиції

вже існуючі теги/пропозиції

 • Пропонований Вами тег вже існує? перевірте це на сторінці Map features.
 • ця пропозиція вже у процесі розгляду? перевірте це на сторінці Proposed features і в списку Abandoned feature.
 • ця пропозиція вже була розглянута/відхилена? перевірте це на сторінці Rejected features.
відкинута пропозиція ще не означає, що її не можна запропонувати знову: деякі пропозиції перестали застосовуватись через погане/недостатнє визначення, неоднозначності, або брак інформації. Щоб виправдати своє призначення, деякі пропозиції стають з часом більш важливими і відповідно більш достойними для розгляду.

Можливо вже є десь подібний тег/пропозиція на яку немає посилання на цих сторінках? Проведіть загальний пошук у вікі, в тому числі за схожими словами.

Приклад:

 • бажаєте створити тег для іподрому (racecourse); пошукайте "Racing", "horse" тощо
 • бажаєте створити тег для півострова (peninsula); пошукайте "headland" (мис), "point" тощо
 • бажаєте створити тег для броварні (brewery); пошукайте "beer", "alcohol", "industrial", "plant" тощо

Значення

Обгрунтуйте доцільність тегу, який Ви пропонуєте. Розгляньте можливі варіанти застосування пропонованого тегу для мапи і особливо дані, які Ви бажаєте додавати з цим тегом. Достатньою причиною створити новий тег є бажання тегувати новий об'єкт/локалізацію.

 • чи може бути це місцем призначення?
Користувачі можуть шукати різні місця (національний парк, автобусну станцію, поштову адресу чи смітник) тому що бажають відвідати ці місця.
 • чи багато таких місць у світі?
до прикладу ви бажаєте позначити окремим тегом завод авіаційних/ракетних двигунів — але таких заводів дуже мало у всьому світі, тому краще замість створення нового тегу використовувати існуючий тег man_made і вказати тип = aero_engines.
 • наскільки великий за розмірами цей об'єкт?
великі елементи можуть допомогти з навігацією/орієнтацією.
 • чи дійсно створення нового тегу є корисним для досліджень/навчання?
Студенту-географу може знадобитись визначити загальну площу національних парків у даному регіоні.
Студенту-соціологу може бути потреба відобразити кореляцію між кількістю/розташуванням представництв Porsche і будинків більше 600 м² у заданому квадраті.
Студенту-історику може знадобитись показати місця всіх битв під час певної війни.
 • чи новий тег допоможе у плануванні маршруту?
корисно знати, які світлофори і перехрестки з рухом по колу доведеться проїхати - це впливає на час подорожі.
водії вантажівок хочуть знати максимальну висоту під мостами або максимальну дозволену вагу під час транзиту через населений пункт.
обмежувачі швидкості, такі як лежачі поліцейські можуть впливати на час подорожі, тому навігатори як правило не використовують такі дороги.
пішоходи хочуть знати яка поверхня/форма пішохідних доріжок.

Створення сторінки пропозиції

Створіть нову вікі-сторінку (MediaWiki Help:Starting a new page), потім заповніть шаблон сторінки і інформацію що наведена нижче.

Шаблон сторінки пропозиції

Вставте наступний вікі-текст у верхній частині сторінки і заповніть пункти. Після "=" вказано пояснення і приклад.

{{Proposal_Page
 | name= Назва пропозиції - Key:highway, Tag:highway=trunk, Use_true_instead_of_yes
 | user= Ваше ім'я користувача OSM
 | key= ключ(тег) - *, highway, oneway
 | value= значенння ключа(тега) - *, true, trunk
 | type= тип - {{IconNode}}, {{IconWay}}, {{IconArea}}, {{IconRelation}}
 | definition= короткий опис
 | appearance= як буде рендеритися (відображатися на мапі) - hidden, free text or picture
 | status= поточний статус - Draft(проектування), Proposed(пропозиція), Voting(голосування), Approved(затверджене), Rejected(відхилене), Abandoned(закинуте)
 | draftStartDate= дата першої спроби у форматі РРРР-ММ-ДД
 | rfcStartDate= дата початку обговорення (Request for Comments, RFC) (-mail sent to the talk-list)
 | voteStartDate= дата початку голосування
 | voteEndDate= дата закінчення голосування
}}

Цей вікі-текст підставить вікі-шаблон Template:Proposal_Page, який виводить на екран зелене поле із зведеними деталяим у верхньому лівому кутку сторінки. Використовуйте 'Show preview' ('попередній перегляд'), щоб перевірити як це виглядає і чи нема помилок. Після закриття '}}' Ви повинні розпочати основний опис деталей Вашої пропозиції.

Вміст сторінки

Головне: чим більше інформації Ви надасте - тим краще. Світлини, описи, ситуації, приклади, це все допоможе створити чіткий образ для інших користувачів.

Цей список — початкова точка для елементів, яки Ви бажаєте розлянути у Вашій пропозиції:

Proposal / Пропозиція
Короткий опис того, що Ви бажаєте відобразити, включно посилання на відповідний матеріал зі світлинами, якщо такі є.
Rationale / Пояснення
Чому цей тег необхідний, детально розгляньте значення, важливість і потенційне використання даних.
Examples / Приклади
Імена, розташування, загальне уявлення про кількість (наприклад на кожному розі вулиці, або по декілька у районі міста, кільканадцять у кожній східноєвропейській країні тощо).
Tagging / Тегування
Категорія до якої відноситься тег (man_made, waterway, tourism тощо), з обгрунтуванням, чому інші подібні категорії не підходять (наприклад, їх може бути надто багато щоб відображати індивідуально — приватний сектор, коли тег landuse зручніше застосовувати, оскільки будинки розташовані достатньо близько?).
Власне ім'я тегу має бути максимально коротким (як правило до 15 символів), але заодно логічним, зрозумілим для широкого загалу, наочним для пояснення і не дублікатом іншого тегу з іншої категорії.
Інші важливі теги для опису конкретних випадків змісту (авторів витвору мистецтва, вмісту речовини у тробопроводі тощо).
Універсальні теги, які широко застосовуються (name, operator, access тощо).
Applies to / Застосовувати до
точок (nodes), ліній (ways) або полігонам (areas); якщо елемент має площу менше ніж 5х5 метрів, варто використовувати точку, а не полігон.
Rendering / Рендеринг
це не частина пропозиції як такої, але підказка для спеціаліста з обслуговування засобів рендерингу. Підійде детальний опис знаку (посилання на Map Icons), або макет у якості прикладу.
Features/Pages affected / Дотичні рубрики/сторінки
яких ключів/тегів і вікі-сторінок може стосуватись ця пропозиція, якщо вона буде прийнята?
Comments / Коментарії
мусите дати користувачам достатньо часу, щоб вони змогли оцінити і прокоментувати Вашу пропозицію, не поспішайте відразу ставити на голосування.

Не забудьте додати посилання на свою нову пропозицію на сторінці Proposed features. Повідомте спільноту про свою пропозицію — відправте листа у розсилку по тегуванню, а не список обговорення.