Uk:Legal

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Вільні та відкриті геопросторові дані світу

Основною метою OpenStreetMap є забезпечення вільними та відкрити геопросторовими даним світу всіх, кому вони потрібні. Щоб забезпечити це ми спираємось на наступні юридичну базу:

  • Правила участі - Вони описують те, яким чином дані мають потрапляти до бази. Ключова мета полягає у тому, щоб наші дані залишалися вільними та відкритими назавжди, але надати майбутнім поколінням гнучкість що вирішення, що означає "вільне та відкрите" та якою має бути ліцензія для кінцевого користувача. Вони також призначають Фундації OpenStreetMap, органу, який підтримує, але не управляє проєктом, роль видавця.
  • Open Database License 1.0 або ODbL - Це наша ліцензія для кінцевих користувачів даних, яка описує яким чином можна взяти дані із бази. Ліцензія вимагає посилатись на джерело та розповсюджувати дані на таких же умовах. Ви можете робити з даними все що вам заманеться у себе вдома або у вашій організації, але якщо ви бажаєте опублікувати результати вашої роботи з даними, ви маєте розповісти про нас (послатись), а також поділитись з іншими будь-якими вдосконаленнями даних які ви зробили (розповсюдження на тих самих умовах).
  • Настанови спільноти - Щоб полегшити використання наших даних з юридичної точки зору, ми обговорюємо питання та потенційні проблеми з нашою спільнотою та намагаємось створити настанови, щоб сказати, що ми вважаємо доречним.

Licensing Working Group – Робоча група з питань ліцензування

  • Питання ліцензування щодо використання наших геоданих, (end user license, community guidelines, License FAQ).
  • Питання ліцензування, що стосуються створення наших геоданих, (contributor terms, imports, використання аерофотознімків ...)
  • Юридичні питання, що стосуються відповідальності та ризику, (торгові марки, safe harbour, захист персональних даних, захист дітей, ...)

Інші ресурси

OpenStreetMap Legal FAQ

Якщо ви хочете використовувати дані OpenStreetMap і хочете юридичний огляд або маєте конкретні питання, це найкраще місце для початку.

Порушення авторського права

Фонд ОСМ та спільнота поважають права інтелектуальної власності інших осіб. Ми реагуємо на конкретні претензії щодо порушення авторських прав власників інтелектуальної власності або їх уповноважених представників за умови надання достатньої інформації.

State Of The License

Безпека вільних та відкритих даних, а також спрощення їх використання без юридичних складностей - це тривалий процес. Цей ресурс розповідає про досягнутий прогрес і про те, над чим ми ще працюємо. Періодично повертайтесь сюди, щоб дізнатись про оновлення!

Дивіться також