Uk:Key:tunnel

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tunnel
Tunnel.jpg
Опис
Тунель — підземна споруда, що використовується для доріг та т.і. Edit or translate this description.
Група: Properties
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 4
Мається на увазі
Використовується разом з
Статус: затверджений

Теґ tunnel=* використовується для доріг, залізниці, каналів, що проходять під поверхнею землі (через тунель)

На певних ділянках, де є перетин шляхів на різних рівнях, може бути спірним, чи позначати шлях, що проходить зверху як міст (bridge=*), або ж, позначити шлях, що проходить знизу, як тунель. Отже, якщо нижній шлях є довшим та оточений землею — то це безумовно тунель; якщо нижній шлях є коротшим за верхній та верхній шлях спирається на бетоні, цегляні чи металеві колони та балки — це міст. Існують, проте, ситуації, коли вирішення цього питання є особистим рішенням, коли потрібно надати перевагу тому як позначити нижній шлях, як тунель або верхній, як міст, але не обидва одночасно.

Якщо тунель відкритий з одного боку, часто таке буває на гірських дорогах, чи дорогах, що проходять під будинками, використовуйте теґ covered=* замість tunnel=*.

У місцях де вода маленького струмка, дренажна канава або навіть прохід для великої рогатої худоби проходять під дорогою чи іншими структурами треба використовувати теґ tunnel=culvert замість tunnel=yes, що використовується для великих тунелів по яких проходять дороги, залізниця чи канали.

Для споруд, по яких проходить вода чи інша рідина на певну велику відстань більш доречним буде позначити їх як трубопровід, використовуючи теґ man_made=pipeline.

Як позначати

  • розділіть лінію в місцях де починається та закінчується тунель та додайте теґ tunnel=*. Краще уникати випадків, коли тунель продовжується до перехрестя, що не знаходиться в тунелі, а розділити шлях перед перехрестям.
  • більшості тунелів потрібно додавати теґ layer=-1 або інше відповідне від’ємне значення (за винятком:tunnel=building_passage). Для метро/підземок чи інших довгих шляхів часто більш доречно використовувати layer=-2, для розміщення підземних переходів, що знаходяться між тунелем та поверхнею.
  • Там де тунель виходить на поверхню і проходить по виїмці потрібно використовувати cutting=yes. Зауважте, що теґ layer=* не використовується для виїмок та насипів, тільки якщо вони не знаходяться на різних рівнях, які потрібно відрізняти.

tunnel=building_passage не повинен типово мати позначення рівня, так як буде незрозуміло де він знаходиться над чи під будівлею, але зазначення рівня може бути потрібне, для відокремлення проїздів в будівлях, що знаходяться на різних рівнях один порівняно з іншим.

Також корисно додавати теґи maxheight=* та maxwidth=*, для зазначення обмежень на висоту та ширину, а також використовувати теґ access=* — зазначення обмежень доступу за типами траспортних засобів чи користувачів.

Якщо тунель має назву, вона зазначається за допомогою теґу tunnel:name=*, але все ще точаться дебати, як краще позначити назву тунелю і відокремити її від назви дороги/залізниці, що проходить через нього. lit=* може використовуватись, щоб додати інформацію про наявність чи відсутність освітлення в тунелі.

Тунель який доходить до перехрестя, ліворуч (не вірно); тунель, що закінчується перед перехрестям, праворуч (вірно).

Позначення теґами

tunnel=building_passage

Шлях, який проходить через будівлю і має стіни з обох боків потрібно позначати теґом tunnel=building_passage.

  • будівля і дорога повинні мати спільні точки в місцях початку і закінчення проїзду в будівлі.
  • дорога розділяється в точках початку і кінця, і тільки та частина, що накрита будівлею позначається tunnel=building_passage.
  • рівень (який зазначається теґом layer=*), повинен бути подібним до рівня будівлі, якщо тільки не існує кількох проїздів, що проходять на різних рівнях. Отже якщо будівля не має теґу layer=*, його не потрібно додавати до проїзду.

Коли не потрібно використовувати building_passage: Він не призначений для створення мап в середині приміщень (indoor mapping). Якщо стіни з обох боків (і з гори) тунелю є зовнішніми стінами будівлі, які можуть мати входи до будівлі (Ця пропозиція не стосується входів, що знаходяться в середині проїзду скрізь будівлю). Для створення мап приміщень може використовуватись теґ indoor=yes. Також цей теґ не використовується для позначення проїздів, що проходять через щось інше, відмінне будівель.

tunnel=avalanche_protector

Варіант covered=arcade — tunnel=avalanche_protector повинен використовуватись у випадках тунелів, які знаходяться збоку гір. Це окрема споруда не пов’язана з будівлями. Її основне призначення — захищати автомагістралі та залізниці від сходу лавин та зсувів ґрунту. Використовуйте avalanche_protector:left=open або avalanche_protector:right=open, щоб позначити з якого буку дорога є відкритою ("open" в цьому випадку означає, що світло і свіже повітря поступає з цього боку).

Візуалізація

Зараз (June 2013) показується на мапі лише tunnel=yes

Пропозиції

Дивіться також

Посилання