Cs:Tag:highway=motorway_link

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:highway=motorway link
· Afrikaans · Alemannisch · aragonés · asturianu · azərbaycanca · Bahasa Indonesia · Bahasa Melayu · Bân-lâm-gú · Basa Jawa · Basa Sunda · Baso Minangkabau · bosanski · brezhoneg · català · čeština · corsu · dansk · Deutsch · eesti · English · español · Esperanto · estremeñu · euskara · français · Frysk · Gaeilge · Gàidhlig · galego · Hausa · hrvatski · Igbo · interlingua · Interlingue · isiXhosa · isiZulu · íslenska · italiano · Kiswahili · Kreyòl ayisyen · kréyòl gwadloupéyen · Kurdî · latviešu · Lëtzebuergesch · lietuvių · magyar · Malagasy · Malti · Nederlands · Nedersaksies · norsk bokmål · norsk nynorsk · occitan · Oromoo · oʻzbekcha/ўзбекча · Plattdüütsch · polski · português · română · shqip · slovenčina · slovenščina · Soomaaliga · suomi · svenska · Tiếng Việt · Türkçe · Vahcuengh · vèneto · Wolof · Yorùbá · Zazaki · српски / srpski · беларуская · български · қазақша · македонски · монгол · русский · тоҷикӣ · українська · Ελληνικά · Հայերեն · ქართული · नेपाली · मराठी · हिन्दी · भोजपुरी · অসমীয়া · বাংলা · ਪੰਜਾਬੀ · ગુજરાતી · ଓଡ଼ିଆ · தமிழ் · తెలుగు · ಕನ್ನಡ · മലയാളം · සිංහල · བོད་ཡིག · ไทย · မြန်မာဘာသာ · ລາວ · ភាសាខ្មែរ · ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ ⵜⴰⵏⴰⵡⴰⵢⵜ‎ · አማርኛ · 한국어 · 日本語 · 中文(简体)‎ · 中文(繁體)‎ · 吴语 · 粵語 · ייִדיש · עברית · اردو · العربية · پښتو · سنڌي · فارسی · ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg highway = motorway_link
Dscf0242 600.jpg
Popis
Nájezdy a sjezdy z dálnice.
Skupina: Silnice
Prvky
nemělo by být použito na uzlumůže být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Implikuje
Vhodné kombinace
Viz též
Status: Používáno

Značku highway=motorway_link používejte pro nájezdy a sjezdy vedoucí k a z dálnice značené highway=motorway. Normálně na nich platí stejná pravidla jako na dálnici.

Jak mapovat

Mapování dálničního nájezdu/sjezdu je celkem snadné. V prvním příkladě (obrázek 1) dálnice se dvěma jízdními pásy, kde se odděluje jiná cesta (zelená). Tato zelená cesta by měla být označena jako highway=motorway_link a oneway=yes. Umístěte uzel na místo, kde se zelená cesta odděluje od dálnice, jak je zobrazeno na obrázku 2.

Druhý příklad (obrázek 3) ukazuje složitější křížení. V tomto příkladě můžete vyjet z dálnice nebo na ní najet. Zde vytvořte dvě rozdílné cesty (oranžové) a zvlášť je označte jako highway=motorway_link a oneway=yes. Zkontrolujte si směr šipek. Pokud na části sjezdu/nájezdu není žádný fyzický oddělovač (např. tráva) budete potřebovat zelenou cestu. V tomto případě je zelená cesta označena jako highway=motorway_link a oneway=no.

Schéma značení highway=motorway_link
Značka Popis Příklad hodnoty
ref=* Referenční číslo, pokud existuje (tedy trasa odbočuje z dálnice). 16
oneway=* 'yes' znamená, že je to jednosměrka, 'no' znamená provoz oběma směry. Viz poznámky #Značení jednosměrky yes
lanes=* Počet jízdních pruhů. 1
maxspeed=* Maximální povolená rychlost (v km/h). 100
destination=* Název města ve směru výjezdu. Použijte název města, který je zapsán na ceduli u nájezdu/výjezdu. České Budějovice

Značení jednosměrky

Většina nájezdů/sjezdů je jednosměrná, takže by měly být značeny oneway=yes. Jakýkoliv neobvyklý nájezd/sjezd, který je obousměrný by měl být explicitně označen oneway=no. Povšimněte si, že se to liší od způsobu, kterým zacházíme s jinými klasifikacemi silnic, protože dálniční nájezdy/sjezdy jsou často jednosměrné. Explicitní značení (obou stavů) může být důležité, protože některé nástroje interpretují dálniční nájezdy implicitně jako oneway=yes, pokud nejsou označeny oneway=no.

Identifikace dálničních křižovatek

V místě sjezdu z dálnice přidejte číslo křižovatky nebo její název.

  • Značka highway=motorway_junction indikuje sjezd na křižovatku dálnic (dálnice na jinou dálnici) nebo sjezd na běžné silnice (dálnice na ne-dálnici). Značky ref=* a name=* by měly udávat číslo sjezdu (např. v USA, Velké Británii, Španělsku, Česku) nebo název sjezdu (např. ve Francii, Německu, Itálii). Značky patří na uzel sdílený cestou sjezdu motorway_link a průběžnou cestou/pruhem samotné dálnice.

Jiné situace

Paralelní jízdní pásy

Paralelní jízdní pás (USA: parallel lanes) jako jsou collector/distributor road nebo fyzicky oddělené pruhy pro vozidla s více pasažéry nebo jízdní pruhy s měnitelným směrem jízdy by měly být značeny jako motorway_link. Pokud je hlavní silnice zatříděná jako trunk nebo principal, pak použijte tuto třídu _link.

Spojovací silnice mezi silnicemi různého typu

Pokud silnice vede z dálnice k silnici, která není dálnicí, pak jen ta část, která vede dopravu z/na dálnici má být označena jako motorway_link. Jakékoliv jiné silnice, které se používají pro připojení dálnice k silnici, která není dálnicí, a které mohou být použity i jinou dopravou než tou z dálnice, by měly být označeny jako něco níže než motorway_link, obvykle jako *_link té silnice, která není dálnicí.

Odpočívadla u dálnice

Kromě nájezdů a sjezdů samotných, se značka motorway_link také používá pro nájezdy a sjezdy vedoucí k dálničním odpočívadlům a benzínovým pumpám. V tomto případě motorway_link by měl vést z dálnice tak daleko, jako platí dálniční pravidla silničního provozu (např. zákaz vstupu chodců). Ve Velké Británii se toto značí dopravní značkou. Podobně výjezdová silnice z odpočívadla by měla být značená jako motorway_link od místa, kde začínají platit dálniční pravidla.

Viz také