Uk:Portal:Press

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
OpenStreetMap у The Guardian

Огляд OpenStreetMap.org

OpenStreetMap (OSM) — проєкт націлений на створення та поширення вільних геопросторових даних, наприклад, таких як мапа вулиць, для всіх охочих.

Більшість мап що є "відкритими", насправді, мають юридичні або технічні обмеження щодо їх використання. Ці обмеження не дозволяють вільно використовувати їх у творчій, виробничій та будь-яких інших сферах життєдіяльності та перетворюють кожну таку мапу на силосну яму з даних та витрачених зусиль. Відкрита ліцензія OpenStreetMap зазначає що учасники проєкту також є власниками даних, і постачальники мап можуть співпрацювати разом використовуючи загальне безкоштовне джерело даних.

Більше ніж 6 мільйонів учасників створюють мапу використовуючи за основу проведені власноруч дослідження місцевості, розшукуючи інші вільні відкриті дані, та креслячи по супутникових знімках. Хтось використовує GPS, фото та відео для запису власних спостережень для подальшого уточнення положення доріг, будинків, об’єктів інфраструктури, послуг та таке інше. Часто буває так, що мапа створюється з чистого аркуша. Хтось виправляє наявні дані, уточнюючи деталі, такі як класифікація доріг та виправляючи помилкові чи додаючи нові адреси. В деяких місцях (наприклад в США) існують картографічні дані що розповсюджуються на умовах вільних Ліцензій, які були імпортовані в OpenStreetMap, але вони можуть бути вже неактуальними або недосить точними. Учасники проєкту використовуючи знання місцевості та супутникові знімки (Bing, ESRI, Maxar, Mapbox надають власні супутникові знімки для потреб OSM) виправляють та уточнюють ці дані.

Для того щоб мати можливість додати дані на мапу, OSM надає онлайн інструменти для редагування даних та їх надсилання до насправді великої бази даних OpenStreetMap, що зростає що дня. Потім ці дані обробляються і з’являться протягом декількох хвилин на докладних мапах з досить докладною деталізацією.

Головна цінність OSM полягає в тому, що ці мапи можна вільно публікувати на вебсайтах або друкувати та копіювати без обмежень. Дані, з яких мапи створюються, можна завантажити безкоштовно, для створення власних продуктів або для їх розповсюдження у будь-який новий, навіть незвичний, спосіб. В наборі даних вже міститься понад 1,5 мільярда точок, що становить більше ніж п’ятдесят гігабайтів стиснених даних для завантаження.

Щоб дізнатись більше, ознайомтесь зі сторінками Про проєкт, Довідка та Category:Portals.

Новини

Для отримання свіжої інформації про OpenStreetMap ви можете долучитись до списку розсилки (дивись на сторінці Контакти), читати офіційний блог OpenStreetMap, weeklyOSM (незалежний проєкт), переглядати opengeodata.org блог та перелік подій. Там міститься інформація про "Mapping Parties" (такі великі події як Isle of Wight та Mapchester, що вже минули), про щорічні конференції OpenStreetMap — State Of The Map.

Контакти

Усі подробиці містяться на сторінці Contact

Ресурси для преси для прихильників OSM