Uk:Tag:place=neighbourhood

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = neighbourhood
Chelsea1217.JPG
Опис
Мікрорайон – невеличка територія з власною назвою, географічно локалізована в районі великого міста або в межах міста чи села. Show/edit corresponding data item.
Група: Місця
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: затвердженийPage for proposal

Мікрорайон – географічно локалізована територія з власною назвою. Вона може входити до складу більших територій (place=suburb або place=quarter) великих міст, таких, які позначаються за допомогою place=city; або у складі менших населених пунктів, селища чи села (place=town чи place=village, відповідно).

Не використовуйте теґ place=neighbourhood для позначення незаселених місць або невеличких ізольованих поселень (в залежності від розміру, див place=locality, place=isolated_dwelling або place=hamlet).

Цей теґ може використовуватися для позначення територій які перетинаються з іншими об’єктами з різним значеннями ключа landuse=* (територіями житлової та промислової, чи комерційної забудови). Це залежить від історії, культури, політики, економіки та інших чинників, як випливають на організацію поселення, тож немає чіткіших рекомендацій. Рекомендується показувати об’єкти, позначені цим теґом на більш докладних масштабах порівняно з іншими, об’єктами позначеними ключем place=* (15 і докладніше).

Примітка: використовується форма написання прийнята в Британській англійській.

Як мапити

  • Точка node – поставте точку в центрі кварталу та позначте її за допомогою теґа place=neighbourhood, а також додайте назву name=*, за наявності. Такий мапінг є корисним з точки зору прокладання маршрутів навігаційними застосунками, є одним із поширених способів мапінгу.
  • Полігон area – також мапери позначаються квартали за допомогою (мульти)полігонів. Не всі вони можуть бути замаплені достовірно (див нижче)

Ієрархія

Теґ place=neighbourhood має застосовуватись до частин великих населених пунктів.

Мікрорайон менший за квартал (place=quarter), в той час, як квартал сам є меншим за район (place=suburb).

Велике місто поділяється на райони (place=suburb), кожен з яких може мати у своєму складі один чи більше кварталів (place=quarter), квартали своєю чергою можуть мати мікрорайони place=neighbourhood в середині. За відсутності кварталів, мікрорайони перебувають в межах районів.

Не всі складові ієрархії використовуються у всіх населених пунктах. Наприклад, село place=village може мати кілька мікрорайонів place=neighbourhood, але як правило не має районів та кварталів.

Точка чи полігон?

Визначення мікрорайону ("neighbourhood") має різне значення в різних місцях. Деякі з них не мають чітко визначених меж, інші – мають. Деякі з них є адміністративними одиницями, деякі – ні. Тож добре слідувати здоровому глузду та:

  • У випадках, коли межі неможливо чітко визначити, або немає чіткої домовленості де вони проходять, в такому випадку краще позначити мікрорайон точкою в його умовному центрі. Позначення точкою також полегшує прокладання маршрутів для навігаційних застосунків.
  • У випадках, коли межі мікрорайону чітко визначені, наприклад документами місцевої влади, мапери в таких випадках воліють також позначити їх на мапі. Також багато хто з маперів ставить точку в центрі мікрорайону з теґом place=neighbourhood.

Інші теґи

  • name=* – для зазначення назви мікрорайону
  • wikipedia=* – для послання на статтю у Вікіпедії
  • website=* – посилання на вебсайт мікрорайону, якщо такий є
  • start_date=* – дата чи рік коли на території мікрорайону оселились перші мешканці/підприємства, якщо відомо
  • population=* – якщо мікрорайон має чітко визначену межу та відома кількість його населення (теґ source:population=* використовується для посилання на джерело такої інформації)
  • architect=* – ім’я архітектора чи архітектурного бюро, що створило план забудови, за наявності

Проблеми

nominatim: у разі позначення точкою, всі адреси навколо асоціюються з нею, тож доволі часто адреси інтерпретуються помилково, особливо ближче до меж мікрорайону. Вирішення: використовувати (мульти)полігон для чіткого визначення меж

Оригінальна пропозиція

Дивіться також