Cs:Key:stars

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg stars
5 star superior hotel.jpg
Popis
Pro klasifikaci úrovně hotelu nebo restaurace. Edit or translate this description.
Skupina: Vlastnosti
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: používáno

Wikidata

Značka stars=* se používá pro popis klasifikace úrovně hotelu nebo restaurace.

Hotely

Neexistuje žádný celosvětový standard pro klasifikaci hotelů. Organizace European Hotelstars Union definovala kritéria, která se používají v některých středoevropských zemích. Jiné země mají své vlastní standardy (definované např. vládou nebo hotelovou asociací), ale většina těchto standardů má rozsah od jedné do pěti hvězd. Některé hotely dokonce tvrdí, že mají šest nebo dokonce sedm hvězd.

Úrovně European Hotelstars Union:

Tourist
☆S Superior Tourist
☆☆ Standard
☆☆S Superior Standard
☆☆☆ Comfort
☆☆☆S Superior Comfort
☆☆☆☆ First Class
☆☆☆☆S Superior First Class
☆☆☆☆☆ Luxury
☆☆☆☆☆S Superior Luxury

Příklady této značky:

stars=1
stars=5S
stars=6

Poznámka: používání čísel je de-facto standard v OpenStreetMap. Nicméně zatím neproběhla diskuse, jak značit meziúrovně, (např. "☆☆☆☆☆ Superior", "☆☆☆ Plus").

Viz také

Restaurace

Průvodce Michelin je průvodcem restauracemi v mnoha oblastech světa. Velmi dobré restaurace dostávají mezi jednou a třemi michelinskými hvězdami (ve skutečnosti hvězdy dostává šéfkuchař restaurace). Tyto restaurace lze značit značkou stars=*. Použijte, prosím, to nejaktuálnější vydání průvodce Michelin. Dále, prosím, neznačte restaurace značkou stars=0, protože tato hodnota je implicitní.

Poznámka: O tomto způsobu značení nebylo nikdy hlasováno a tento systém má velký problém: rezervuje si obecný klíč stars=* pro specifickou značku (Michelin). Existuje lepší způsob, jak toto značit: klíč award:<system>=*. Viz pro více informací návrh: Proposed_features/Awards_and_ratings.

Kempy

Pro kempy existuje pětihvězdičkový klasifikační systém, který se používá ve Francii a měl by se použít v následující upravené verzi, pokud neexistuje žádný jiný národní referenční systém [1](de). Pokud země má svůj vlastní klasifikační systém, pak byste ho měli použít.

nejnižší úroveň, nejméně pohodlí
☆☆ musí mít vybavené místnosti pro společné aktivity a recepci
☆☆☆ recepce musí mluvit nejméně třemi jazyky včetně místního jazyka; recepce musí být otevřená 24/7; musí mít hřiště, přístup k Internetu a obchod
☆☆☆☆ poblíž musí být obchod s potravinami, bar a restaurace; recepce musí mluvit anglicky; maximální počet stanových míst na hektar musí být nižší než 80
☆☆☆☆☆ recepce musí mluvit nejméně čtyřmi jazyky včetně místního jazyka; musí mít věci jako plavecký bazén, vytápěné koupelny a sprchy

Jiné klasifikace

Existují i jiné klasifikace, které nepoužívají symbol hvězdy, například hodnocení diamanty publikované AAA. Všechny druhy systémů hodnocení a úrovní lze mapovat za použití tohoto návrhu: Proposed_features/Awards_and_ratings.

Vykreslování

V současné době ani Mapnik ani Osmarender nijak nezobrazují hvězdy. Vykreslovače by mohly zobrazovat malou žlutou hvězdu za jménem hotelu nebo restaurace ve vyšších úrovních přiblížení. OSM Query vykresluje hvězdy jako černou hvězdu Unicode pod názvem hotelu.