Fa:Notes/API and development

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

API یادداشت ها

API یادداشت‌ها در صفحهٔ اصلی API یعنی API v0.6#Map Notes API توضیح داده شده.

موردی ندارد که وبگاه‌ها یا برنامه‌های ثالثی که از داده‌های Open Street Map استفاده می‌کنند قابلیت یادداشت‌ها را از طریق API در برنامهٔ خود بگنجانند. البته این امکان در صورتی مفید خواهد بود که کیفیت گزارش‌ها بالا باشد. به همین علت، ضروریست که گزارش حاوی اطلاعات کافی و جزئیات لازم برای یک نقشه‌کش باتجربه باشد تا او بتواند مسئلهٔ موردنظر را برطرف کند. همچنین ضروری است کاربران خود را آگاه نمایید که این قابلیت فقط برای یادداشت‌گذاری دربارهٔ مشکلات داده‌های نقشه است نه مسائل مربوط به وبسایت یا برنامهٔ شما.

علاوه بر اینها، باید توجه داشته باشید که این امکان برای ارتباط انسان با انسان ساخته شده (نقشه‌کش‌ها) و نباید خطاگیری‌های خودکار را در آن دخیل کنید.

توسعه

شاید یادداشت‌ها را با مفهوم OpenStreetBugs می‌شناسید که به صورت وبگاهی جداگانه و با پایگاه داده جداگانه اداره می‌شد. یکپارچه‌شدن OpenStreetBugs با وبگاه اصلی از همان روزهای اولیه پیدایش آن مورد بحث بود. امکان «یادداشت»، این یکپارچه‌سازی را به‌همراه ارتباط رایانامه‌ای پیشرفته فراهم می‌کند. اکنون کار OpenStreetBugs به پایان رسیده است. تبریک به همهٔ دست‌اندرکاران این انتقال!

به عنوان قسمتی از وبگاه، کدها و فهرست مسائل را می توانید در گیت‌هاب به آدرس https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website پیدا کنید.