Pl:Key:tourism

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tourism
(turystyka)
Tourists in Munich at the Marienplatz, 2011.JPG
Opis
Miejsca i obiekty o szczególnym zainteresowaniu turystów. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Turystyka
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaruużycie w relacjach nieokreślone
Udokumentowane wartości: 29
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

tourism=* - służy do oznaczania miejsc i obiektów będących szczególnie interesujących dla turystów oraz miejsc do zobaczenia, miejsca pobytu, obiekty i miejsca, dostarczające informacji i wsparcia dla turystów.

Obiekty turystyczne są często przedstawiane jako węzeł lub obszar i mogą być łączone z innymi znacznikami. Na przykład budynek, który jest muzeum może być oznaczone jednocześnie jako building=yes i tourism=museum.
Również jest możliwe dodawanie znaczników związanych z Adresami i Ograniczenia włączając w to dni i godzin pracy. Tagi access=* and fee=* mogą być wykorzystane w celu zapewnienia informacji o tym, kto może uzyskać dostęp do obiektu i czy jest za to opłata.

Wartości

Turystyka ((en)Tourism)

Służy do mapowania miejsc i rzeczy o szczególnym znaczeniu dla turystów. Na przykład mogą to być miejsca widokowe, pobytu oraz rzeczy i miejsca zapewniające wsparcie.

LOADING TAG LIST... (If you do not see this tag list, you need to enable JavaScript)
Ta tabela jest generowana automatycznie. Zobacz Template:Taglist, aby uzyskać dokumentację na jej temat.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Polskie tłumaczenie może być edytowane tutaj.


Zobacz też