Pl:MapCraft

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

MapCraft (mapcraft.nanodesu.ru) to narzędzie do koordynowania masowego (i nie tylko) wrysowywania konkretnego miejsca. Użytkownik dzieli miejsce na kawałki o dowolnym kształcie i ładuje ten podział do MapCrafta. Tak podzielony obszar w MapCraft'cie jest nazywany tortem (ang. cake ros. пирог). Potem inni użytkownicy mogą wchodzić na stronę takiego "tortu", rozmawiać na jego czacie, brać kawałki do wrysowania i komentować je. W ten sposób minimalizuje się konflikty bo każdy widzi granicę swojego i innych kawałków.

Dodatkowo MapCraft umożliwia umieszczenie informacji o postępie prac, i pokazuje ją w postaci koloru od czerwonego do zielonego.

Narzędzie zostało stworzone przez rosyjską społeczność OpenStreetMap i na jej potrzeby. Po raz pierwszy zostało użyte podczas maping party w Gelendżyku - kurorcie nad Morzem Czarnym. Oryginalny tort nie jest obecnie dostępny za sprawą zmian które autor wprowadził do MapCrafta.

Istnieje możliwość wpięcia "tortu" jako warstwy WMS do JOSMa.

Użycie

Na stronie istnieje spis "tortów" i ich mapa. Można przystąpić do pracy nad "tortem" jako anonimowy użytkownik, lub też autoryzować się z pomocą nazwy użytkownika OSM, w tym celu klikając w link "Login" w prawym górnym rogu. Po tym nastąpi przekierowania na stronę Openstreetmapa gdzie należy zdecydować o udostępnieniu danych konta OSM MapCraftowi.

Tworzenie "tortu"

"Tort" można utworzyć w JOSM:

  • Utwórz pusty dokument, dodając dla orientacji warstwę podkładu lub ściągając dane.
  • Utwórz nową warstwę i upewnij się że jest zaznaczona na liście warstw.
  • Wrysuj ciasto na nowej warstwie. Powinny to być zamknięte drogi bez tagów.
  • Zapisz warstwę do pliku *.osm (nie należy wysyłać tych danych do OSM).

Otrzymany plik należy załadować na stronie MapCrafta. Po zalogowaniu się na MapCraft można użyć pliku osm do stworzenia ciasta w zakładce 'New cake' lub pod adresem http://mapcraft.nanodesu.ru/create Na razie nie ma możliwości zmiany geometrii po wysłaniu pliku.

Development

Kod źródłowy na githubie

Raportuj błędy na githubie

Tworzone przez użytkownika User:Hind (i wszystkich którzy zechcą pomóc)