Pl:Tag:man_made=antenna

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg man_made = antenna
(budowla = antena)
Mobilfunkmasten auf Wohnhaus Gotzingerplatz Muenchen.JPG
Opis
Używany do niektórych anten montowanych na dachach. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Budowle
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

man_made=antenna - służy do oznaczenia położenia anteny w systemach antenowych na większą skalę, które nie są na wieżach lub masztach, dotyczy to głównie anten radiowych zamontowanych na dachach.

Opis obiektu  Antena

Aby oznaczyć to, co jest transmitowane, należy zwrócić uwagę na tagi opisane w tej propozycji: Proposed_features/Telecommunications_tower.

Rodzaje anten

Aby opisać, jaki jest rodzaj anteny lub jaki ma cel, użyto antenna:type=*. Dotyczy to tylko anten bez masztu, bez wieży i bez lustra parabolicznego.

Wartości rodzaju anten

Inne systemy

Zamiast tagu antenna:type=* używa się czasami antenna=*, ale nie opisuje on dokładnie jego wartości. W propozycji proponuje się bardzo różne znaczenie dla antenna=*, a mianowicie wskazanie, czy "inny obiekt" ma antenę, czy nie.
Częściowo tag man_made=antenna jest również powiązany z tagiem tower:type=* lub tower:construction=*. Jednak jeden z nich (antena lub wieża) tak naprawdę nie pasuje, choć w przeszłości takie tagowanie zostało częściowo opisane. man_made=antenna wyraźnie oznacza anteny bez masztu lub wieży, wtedy tower:type=*/tower:construction=* nie będzie pasował.
Jeśli jest to antena z masztem lub wieżą, to znacznik man_made=mast lub man_made=tower musi być oznaczony.