Pl:Tag:wall=no

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg wall = no
(ściana = nie)
Opis
Lekka konstrukcja jak szopa lub balkon, otwarta co najmniej z jednej strony lub bez fundamentu. Edit or translate this description.
Grupa: Budynki
Używane do tych elementów
nie może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

wall=no - stosowany do oznaczenia lekkiej konstrukcji takiej jak szopa lub balkon, otwartej co najmniej z jednej strony lub bez fundamentu.

Opis obiektu

Ten znacznik jest zawsze stosowany w połączeniu z tagiem building=* i ma zastosowanie głównie we Francji z danymi pochodzącymi z francuskiego rejestru gruntów (katastru). Oznacza to „niewielkie konstrukcje”, takie jak szopy lub dowolną konstrukcję z dachem i co najmniej jedną stroną otwartą lub bez fundamentów.

Kataster francuski wyróżnia dwa rodzaje budynków:

  • stałe budynki z fundamentami i ścianami zamkniętymi ze wszystkich stron.
  • niewielkie konstrukcje, takie jak szopy lub balkony lub proste dachy, które są otwarte z jednej lub więcej stron lub nie są przymocowane do podłoża.

Pierwszy jest importowany ze znacznikiem building=yes (wartość może być później dopracowana przez autorów).
Drugi jest importowany ze znacznikiem building=yes + wall=no.

Uwagi

Ten tag został zaproponowany jakiś czas temu, aby przetłumaczyć tę kategorię z francuskiego katastru na OSM. Społeczność francuska jest otwarta na dyskusję i zastąpienie starej wersji przez coś nowego, jeśli lepszy tag zostanie uzgodniony w drodze konsensusu.

Zobacz też

Kataster francuski nie rozróżnia dachów i konstrukcji bez fundamentów.