Pl:Tag:wall=no

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg wall = no
(ściana = nie)
Osm element tag.svg
Opis
Lekka konstrukcja jak szopa lub balkon, otwarta co najmniej z jednej strony lub bez fundamentu. Edit or translate this description.
Używane do tych elementów
nie może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

Wikidane

wall=no - stosowany do oznaczenia lekkiej konstrukcji takiej jak szopa lub balkon, otwartej co najmniej z jednej strony lub bez fundamentu.

Opis obiektu

Ten znacznik jest zawsze stosowany w połączeniu z tagiem building=* i ma zastosowanie głównie we Francji z danymi pochodzącymi z francuskiego rejestru gruntów (katastru). Oznacza to „niewielkie konstrukcje”, takie jak szopy lub dowolną konstrukcję z dachem i co najmniej jedną stroną otwartą lub bez fundamentów.

Kataster francuski wyróżnia dwa rodzaje budynków:

  • stałe budynki z fundamentami i ścianami zamkniętymi ze wszystkich stron.
  • niewielkie konstrukcje, takie jak szopy lub balkony lub proste dachy, które są otwarte z jednej lub więcej stron lub nie są przymocowane do podłoża.

Pierwszy jest importowany ze znacznikiem building=yes (wartość może być później dopracowana przez autorów).
Drugi jest importowany ze znacznikiem building=yes + wall=no.

Uwagi

Ten tag został zaproponowany jakiś czas temu, aby przetłumaczyć tę kategorię z francuskiego katastru na OSM. Społeczność francuska jest otwarta na dyskusję i zastąpienie starej wersji przez coś nowego, jeśli lepszy tag zostanie uzgodniony w drodze konsensusu.

Zobacz też

Kataster francuski nie rozróżnia dachów i konstrukcji bez fundamentów.