Talk:Cs:WikiProjekt Česko/Značení kolejových tratí

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

Pár nejasností ve schématu, co s nimi?

- Jak tagovat opuštěnou tramvajovou trať? railway=tram se tluče s railway=abandoned ; např. tento oblouk, končící vyhlídkou, ještě loni obsahoval pozůstatek TT na Rámusák: http://www.openstreetmap.org/way/305916017

- railway:preferred_direction : both Obousměrná kolej. V ČR výhradně u jednokolejných tratí. - mám dojem, že takové koleje existují i na vícekolejných tratích: kolej 0 na tříkolejné trati Praha-Libeň-Velim, například. http://www.openstreetmap.org/way/282671712

Piskvor (talk) 15:20, 12 December 2014 (UTC)Opuštěnou tram. trať pomocí railway=abandoned, popř. railway=razed. Informaci, že jde o tramvaj, je možné zaznačit i abandoned:railway=tram.

U těch více než dvoukolejných tratí máte pravdu. Okomentuji. Mar4s (talk) 17:19, 22 December 2014 (UTC)

Tomu nerozumím

Ahoj, stránku pročítám a opravuji překlepy, ale nad tímhle jsem se zasekl a nechápu to:

Do role napište hodnotu značky [[Key:{{{1}}}|{{{1}}}]]=* (halt/station/...).

Co je tím myšleno? Chrabros (talk) 16:53, 12 December 2014 (UTC)Špatné závorky, mají tam být složené. Opravím.

Do role se má vložit hodnota railway=* z "Uzlu železniční stanice". Je to z toho důvodu, aby se pohým podíváním se na relaci dalo jednoduše rozeznat, co za stanici se jedná. Tento způsob byl zvolen kvůli tomu, že velké dopravní stanice obsahují více "stanic" (Ostrava hl n. obsahuje kromě osobní stanici ještě jednu pro zaměstnance a dvě seřadiště).

Omlouvám se za pozdní reakci. Na dotazy je vhodnější talk-cz, tam jsem schopen reagovat okamžitě. Mar4s (talk) 17:16, 22 December 2014 (UTC)


Pomůcky pro vyhledávání chybně tagovaných železničních tratí

Připravil jsem si některé mapy, které dovolují na pohled zkontrolovat správnost tagování. Zde je dávám pro všeobecné použití.

Tato mapa vyhledá v česku místa na železničních tratích (railway=rail), kde je uvedeno usage=main nebo usage=branch a zároveň service=*. Taková místa http://openrailwaymap.org vůbec nezobrazuje. Také ukazuje místa, kde není ani jedna ze značek usage=* či service=*. Často se jedná o kolejové spojky, případně o předjízdné či manipulační koleje.

http://overpass-turbo.eu/s/hjK overpass turbo icon

Zde je mapa, která ukazuje, že na železničních tratích (railway=rail), kde je uvedeno usage=main nebo usage=branch není zadán tag gauge=*. Dále ukazuje místa v ČR, kde na tratích (railway=rail) je uvedeno gauge=* ale není to gauge=1435.

http://overpass-turbo.eu/s/hmN overpass turbo icon

A zde je mapa, která ukazuje, že na železničních tratích (railway=rail), kde je uvedeno usage=main nebo usage=branch není zadán tag electrified=* nebo je electrified=yes. Dále ukazuje místa v ČR, kde na tratích je zadán electrified=* ale není voltage=* nebo frequency=*.

http://overpass-turbo.eu/s/hpN overpass turbo icon

--RadekD (talk) 00:35, 21 July 2016 (UTC)