Cs:Key:frequency

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:frequency
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg frequency
Wave frequency.gif
Popis
Pro popis frekvence elektrifikovaných železničních nebo autobusových tratí, napájecích sítí a komunikačních zařízení. Jednotkou je Hertz (cykly za sekundu). Edit or translate this description.
Skupina: Vlastnosti
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošemůže být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: používáno

Definice

Pro popis frekvence

  • elektrických napájecích sítí
  • elektrifikovaných železnic, tramvají, autobusů a jiných druhů dopravy
  • komunikačních zařízení pro vysílání a obousměrnou komunikaci

Jednotka

Jednotkou frekvence je vždy Hertz (cykly za sekundu). Hodnoty nižší než 1000 Hz by neměly mít žádnou jednotku (frequency=50). Pro vyšší hodnoty by se pak měly používat jednotky SI 'kHz' (frequency=423 kHz), 'MHz' (frequency=88.0 MHz), nebo GHz' (frequency=2.4 GHz). Jednotka by měla být od hodnoty oddělena mezerou. Jako desetinný oddělovač se vždy používá tečka '.'.

Příklady

frequency= 0 Pro stejnosměrný proud. Ten se používá pro většinu autobusů, tramvají, metro a i u některých železnic.
16.67 Pro železnice s trolejovým vedením ve Švédsku, Norsku a Německu. V Německu jen u železnice, které nejsou napájeny z železniční napájecí sítě (v některých oblastech Meklenburska-Předního Pomořanska, Saska-Anhaltska a Braniborska).
16.7 Pro železniční napájecí sítě v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Také pro železnice s trolejovým vedením, které jsou napájeny z těchto sítí (v Rakousku, Švýcarsku a většině Německa).
25 Pro železniční napájecí sítě v USA severovýchodní region (DC, MD, DE, PA, NJ, NY) a pro železnice s trolejovým vedením, které jsou napájeny z těchto sítí (Washington DC - Bowery Bay Phase Break, SEPTA lines)
50 Pro napájecí sítě v Evropě, Austrálii a většinu Afriky, Japonsko ve východní části a Asii (viz Wikipedie), také pro některé železnice s trolejovým vedením v těchto zemích.
60 Pro napájecí sítě v Severní Americe, většiny Jižní Ameriky, západní část Japonska a v další zemích (viz Wikipedie), také pro některé železnice s trolejovým vedením v těchto zemích.
283 - 325 kHz Pro vysílače vysílající diferenciální korekce GPS - dGPS - Referenční stanice GNSS Pro
426 kHz Pro NDB (letecké navigační zařízení) MIQ v Německu.
112.80 MHz Pro VQR (letecké navigační zařízení) WLD v Německu.

Více informací o rozdílu mezi frequency=16.67 a frequency=16.7 najdete na Wikipedii.