Talk:Paide Mapping Party 22 Mai 2010

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

Liikluspiirangud

Küsimused on tegelikult üldisemad ja ei puuduta vaid Paidet, ent kuna esmakordselt on eesmärgiks võetud ka liikluspiirangute kaardistamine, siis tooks need siin ära.

  • Kas lisaks teedele lisatavatele piirangutele tuleks kaardistada ka piiranguid kehtestavad liiklusmärgid? traffic_sign=city_limit pole probleemiks, ent näiteks jalg- ja jalgrattateede puhul on variante rohkem -- märgid 431 kuni 435 -- millest siis oleneb ka, kas rada tähistatakse kui jalgtee, kus on lubatud ka jalgrattaliiklus või kui jalgrattatee (olemasolul kohustuslik ka mopeedidega [ehk rollerid] liiklemiseks ning jalgsi liiklemine keelatud). Samuti kiiruste puhul (30-kilomeetrise tunnikiiruse puhul) kas märgi asukohta traffic_sign=EE:351[30] või teele lisaks maxspeed=30 märgistusele source:maxspeed=sign (Eestis ilmselt source:maxspeed=markings ei esine ilma märgita).
  • Kuidas tähistada olukordi, kus ühes sõidusuunas on ühed piirangud ent vastusuunas teised? Kiiruste puhul on see üsna tavaline, et näiteks asulavälisel teel on enne 50 km/h ala 70 km/h piirang ent pärast 50 km/h lõppu on kohe 90 km/h. Samuti olen Eestis kohanud olukordi, kus tõepoolest ongi ilma eraldusribata teel ühes suunas 50 km/h ent vastassuunas näiteks 40 km/h. Wikis kolades leidsin lehe Proposed_features/One_way_restrictions kuid ma pole kindel, kas see on nüüd see ainus ja õige koht, kus selleteemaline arutelu käimas on.

--Joosep-Georg 09:26, 10 May 2010 (UTC)

Mina ei kaardistaks piirkiiruseid täna veel üldse. Need on keerukam teema, pealegi suvel on mõnedel lõikudel see suurem kui mujal jne. Reaalset (ennustatavat) sõidukiirust indikeerivad nad ka üsna kaudselt, seega on neid üldse tarvis kellelegi? Piirangutena kaardistaks eelkõige rangeid piiranguid: ühesuunalisi tänavaid (mida Paides on üksjagu palju) ja lisaks keelatud pöördeid. --Jaakl 10:34, 10 May 2010 (UTC)

Jah, ma liikluspiirangute all mõtlesin pigem ühesuunalisi tänavadi, stop märke jne. imapi 10:48, 10 May 2010 (UTC)

Aga kuidas stop-märke üldse niimoodi tähistada, et oleks aru saada, mis suunas nad "töötavad"? Ühesuunaliste tänavate puhul pole küsimust aga mujal võib ju vaid inimene aru saada, et stop-märk on enne ristmikku, mitte pärast ristmikku... --Joosep-Georg 11:26, 10 May 2010 (UTC)