Uk:JOSM/Plugins/LicenseChange

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Втулок LicenseChange у дії

Втулок LicenseChange працює так само як і режим перевірки в JOSM, але він не перевіряє правильність об’єктів, а перевіряє чи погодились учасники, які внесли зміни в об’єкти на зміну ліцензії.

JOSM вже показує інформацію про те чи погодився на зміну ліцензії користувач, який останнім доторкався до об’єкту, на панелі «Автори». Але так як JOSM зазвичай не завантажує всю історію змін об’єкту, то ми не можемо бачити чи був об’єкт змінений чи створений користувачем, який не погодився на зміну ліцензії, і отже існує загроза того, що об’єкти змінені такими користувачами можуть бути втрачені під час переходу до нової ліцензії.

Втулок LicenseChange отримує стислу інформацію про історію зміни об’єкту (тільки для виділеного об’єкту, чи для всіх, якщо нічого не виділено) зі спеціального Швидкого Сервера Історії за адресою http://wtfe.gryph.de/. Цей сервер відстежує хто редагував об’єкт та хто з учасників погодився на нові Умови співпраці, та надсилає цю інформацію назад до JOSM. Potlatch2 використовує схожий сервер для підтримки такої ж функції перевірки зміни ліцензії.

Об’єкти, до яких вносили зміни учасники, що погодились на зміну ліцензії, не будуть підсвічуватись цим втулком. Але, якщо автор об’єкту чи проміжні редактори не погодились на зміну ліцензії, об’єкт буде підсвічений червоним або помаранчевим кольором.

Червоний колір означає, що автор об’єкта не погодився на зміну ліцензії і таким чином існує дуже висока вірогідність того, що об’єкт буде вилучений під час зміни ліцензії. Існують випадки, коли це може бути не так, останнім часом спостерігається обговорення в списку розсилки про те, що відбувається, коли хтось створює точку без теґів і хтось пізніше переміщує її, навіть якщо автор об’єкту не згоден з новою ліцензією, ця може бути випадком, коли точка може бути збережена.

Також можуть бути і інші випадки, що не підпадають під будь-яке авторське право, наприклад хтось масово вилучив теґ "created_by". Якщо такий учасник не погодився із новою ліцензією, його дії призведуть до розфарбовування об’єктів у помаранчевий колір але ці правки є незначними і точки повинні залишитись.

З іншого боку, відсутність розмітки не завжди означає, що об’єкт «у безпеці»; наприклад: лінія використовує «небезпечні» точки може виглядати доброю, але повинна бути вилучена через їх використання.

Втулок LicenseChange призначений для того, щоб швидко надати вам інформацію про стан переліцензування; якщо це важливо для вас, завжди переглядайте докладну історію змін об’єкта.

JOSM license status.png