Cs:Tag:sport=badminton

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sport = badminton
Badminton competition.jpg
Popis
Badminton Show/edit corresponding data item.
Skupina: Sporty
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: používáno

Shrnutí

 Badminton je  sport hraný raketou(en), který hrají dva jednotlivci nebo dvě dvojice, kteří jsou na opačných stranách obdélníkového kurtu rozděleného sítí. Hráči dosahují bodů úderem do  opeřeného míčku(en) raketou, tak aby přeletěl přes síť.

Popis

 Badminton je  sport hraný raketou(en), který hrají dva jednotlivci (dvouhra) nebo dvě dvojice (čtyřhra), kteří jsou na opačných stranách obdélníkového kurtu rozděleného sítí. Hráči dosahují bodů úderem do  opeřeného míčku(en) raketou, tak aby přeletěl přes síť a přistál na protivníkově polovině kurtu. Každá strana může udeřit do míčku pouze jednou, než přeletí síť. Výměna končí v momentě, kdy se míček dotkne podlahy, nebo když byl rozhodčím vyhlášen faul během hry.[1]

Míček je opeřený (nebo při běžných hrách plastový), jehož unikátní aerodynamické vlastnosti způsobují, že létá jinak než míčky u jiných her hraných raketou; konkrétně peří vytváří mnohem větší  odpor prostředí, což způsobuje že opeřený míček zpomaluje mnohem rychleji než běžný míček. Opeřené míčky mají mnohem vyšší maximální rychlost v porovnání s jinými sporty hranými raketou. Protože let opeřeného míčku je ovlivňován větrem, hrají se soutěže uvnitř budov. Badminton se také hraje venku jako rekreační aktivita, často na zahradě nebo pláži.

Jak mapovat

Tuto značku lze použít na uzlech uzel a plochách plocha.

Vhodné kombinace

Viz také

Vykreslování

Zatím nevykreslováno

Piktogram

w:cs:Badminton] badmintonu]

Ilustrace

Poznámky

  1. Boga, Steve (2008). “Badminton”. Paw Prints. ISBN 1439504784.