Pl:Key:noexit

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg noexit
(brak_wyjścia)
Noexit.jpg
Opis
Ślepy koniec drogi. Edit or translate this description.
Grupa: Ograniczenia
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Wymagane znaczniki
Wikidane
Status: w użyciu

noexit=yes - używamy ten tag na końcu linii otagowanej jako highway=* aby wskazać, że nie ma możliwości poruszania się dalej wzdłuż tej drogi żadnym środkiem transportu, nawet pieszo.

Opis obiektu

Ten tag jest przydatny głównie wtedy, gdy droga lub ścieżka kończy się blisko innej, do której nie ma możliwości dostania się z powodu płotu lub innej przeszkody. Połączenie tych dróg byłoby błędem.
Pomaga on innym mapowiczom i programom sprawdzającym poprawność danych ocenić daną sytuację we właściwy sposób. Nie powinien być stosowany, gdy jest to ślepy zaułek dla jednego ze środków transportu, ale gdzie inaczej można kontynuować trasę.
Dla przykładu nie używamy tego tagu na końcu drogi dla samochodów, gdy dalej prowadzi ścieżka bądź chodnik. Gdy droga kończy się zawrotką używamy tagu highway=turning_circle.

Kiedy chcemy zasygnalizować, że droga ma ciąg dalszy, jednak nie jest możliwe mapowanie go z jakiegoś powodu używamy tagu fixme=continue (bądź cokolwiek innego).

Nie używamy tego tagu na drogach wodnych i szynach.
Dla kozłów oporowych używamy tagu railway=buffer_stop.

Zobacz również