Pl:Tag:highway=turning_circle

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = turning_circle
(droga = węzeł_zawracania)
Turning circle.jpg
Opis
Oznaczenie poszerzonego miejsca do zawracania pojazdów drogowych. Edit or translate this description.
Odwzorowanie w OSM Carto
Mapping-Features-Turning-Circle.png
Grupa: Drogi
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: zatwierdzonyPage for proposal

highway=turning_circle - służy do oznaczania poszerzonego obszaru drogi, umożliwiającego zawracanie pojazdów drogowych

Są one najczęściej, ale nie wyłącznie, okrągłego kształtu i znajdują się na końcu ślepej uliczki ("dead end streets", "blind alleys", "closes", "no through roads"). Nie ma nieprzejezdnej, centralnej, wyspy.

Mapowanie

Umieszczamy węzeł, który jest częścią drogi, w środku poszerzonego obszaru i dodajemy tag:

Kiedy nie używać

Bardziej szczegółowe informacje są w Template:Pl:Circular and widened road features
  • Jeśli jest nieprzejezdna wyspa i miejsce jest przeznaczone do zawracania, należy rozważyć użycie nowego (ale niesprawdzonego) tagu highway=turning_loop, a najlepiej narysujmy małą pętlę drogi.
  • Jeśli jest nieprzejezdna wyspa, a ruch drogowy musi odbywać się wokół centrum wyspy, należy rozważyć użycie tagu junction=roundabout.
  • Jeśli nie ma wyspy lub wyspa jest przejezdna, a ruch drogowy musi odbywać się wokół centrum wyspy, należy rozważyć użycie tagu highway=mini_roundabout.
  • Jeśli poszerzony obszar jest przeznaczony do mijania się nawzajem dla nadjeżdżających pojazdów, należy rozważyć użycie tagu highway=passing_place.

Przykłady

Turning circle at the southern end of South Esplanade, Burnham-on-Sea (geograph 5104296).jpg Turning circle, Temple - geograph.org.uk - 1537665.jpg Haisbro Avenue turning circle, Newport (geograph 4875744).jpg

Rendering

Mapping-Features-Turning-Circle.png

Obszar zawracania jest zwykle przedstawiany jako okrąg w wyższych przybliżeniach, w tym samym stylu jak drogi lokalne lub czwartorzędne.

Historia

Jak większość tagów w OpenStreetMap, ten tag jest oparty na brytyjskim angielskim terminie "turning circle", i odnosi się do obszarów zawracania, niezależnie od kształtu, uwzględniając takie jak okrągłe, kwadratowe, trójkątne i ine.

Zobacz też