Pl:Tag:highway=turning_circle

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = turning_circle
(droga = węzeł_zawracania)
Turning circle.jpg
Opis
Oznaczenie poszerzonego miejsca do zawracania pojazdów drogowych. Show/edit corresponding data item.
Odwzorowanie w OSM Carto
Mapping-Features-Turning-Circle.png
Grupa: Drogi
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: zatwierdzonyPage for proposal

highway=turning_circle - służy do oznaczania poszerzonego obszaru drogi, umożliwiającego zawracanie pojazdów drogowych

Są one najczęściej, ale nie wyłącznie, okrągłego kształtu i znajdują się na końcu ślepej uliczki ("dead end streets", "blind alleys", "closes", "no through roads"). Nie ma nieprzejezdnej, centralnej, wyspy.

Mapowanie

Umieszczamy węzeł, który jest częścią drogi, w środku poszerzonego obszaru i dodajemy tag:

Kiedy nie używać

Bardziej szczegółowe informacje są w Template:Pl:Circular and widened road features
  • Jeśli jest nieprzejezdna wyspa i miejsce jest przeznaczone do zawracania, należy rozważyć użycie nowego (ale niesprawdzonego) tagu highway=turning_loop, a najlepiej narysujmy małą pętlę drogi.
  • Jeśli jest nieprzejezdna wyspa, a ruch drogowy musi odbywać się wokół centrum wyspy, należy rozważyć użycie tagu junction=roundabout.
  • Jeśli nie ma wyspy lub wyspa jest przejezdna, a ruch drogowy musi odbywać się wokół centrum wyspy, należy rozważyć użycie tagu highway=mini_roundabout.
  • Jeśli poszerzony obszar jest przeznaczony do mijania się nawzajem dla nadjeżdżających pojazdów, należy rozważyć użycie tagu highway=passing_place.

Przykłady

Turning circle at the southern end of South Esplanade, Burnham-on-Sea (geograph 5104296).jpg Turning circle, Temple - geograph.org.uk - 1537665.jpg Haisbro Avenue turning circle, Newport (geograph 4875744).jpg

Rendering

Mapping-Features-Turning-Circle.png

Obszar zawracania jest zwykle przedstawiany jako okrąg w wyższych przybliżeniach, w tym samym stylu jak drogi lokalne lub czwartorzędne.

Historia

Jak większość tagów w OpenStreetMap, ten tag jest oparty na brytyjskim angielskim terminie "turning circle", i odnosi się do obszarów zawracania, niezależnie od kształtu, uwzględniając takie jak okrągłe, kwadratowe, trójkątne i ine.

Zobacz też