Cs:Tag:highway=turning_circle

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = turning_circle
Turning circle.jpg
Popis
Obratiště - rozšířená část silnice, která usnadňuje otáčení vozidel. Show/edit corresponding data item.
Skupina: Silnice
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Status: schválenoPage for proposal

Značkou highway=turning_circle označujeme obratiště - rozšířenou část silnice, která usnadňuje otáčení vozidel. Je často, i když ne vždy, kruhové a umístěné na konci  slepé ulice. V místě není žádný středový ostrůvek, který nelze přejet.

Jak mapovat

Umístěte uzel, který je součástí silnice na střed obratiště a přidejte značku:

Kdy nepoužít

Pro podrobné srovnání těchto prvků viz Kruhové a rozšířené prvky silnic
  • Je-li zde ostrůvek, který nelze přejet a místo je zamýšleno pro otáčení, pak zvažte použití nové (ale neschválené) značky highway=turning_loop, nebo radši zakreslete malou smyčku silnice.
  • Je-li zde ostrůvek, který nelze přejet a doprava musí jet okolo středu, pak zvažte použití značky junction=roundabout.
  • Pokud zde není ostrůvek, nebo se dá přejet a doprava musí jet okolo středu, pak zvažte použití značky highway=mini_roundabout.
  • Pokud je rozšířená plocha zamýšlena pro vyhnutí se protijedoucích vozidel, pak zvažte použití značky highway=passing_place.

Příklady

Turning circle at the southern end of South Esplanade, Burnham-on-Sea (geograph 5104296).jpg Turning circle, Temple - geograph.org.uk - 1537665.jpg Haisbro Avenue turning circle, Newport (geograph 4875744).jpg

Vykreslování

Mapping-Features-Turning-Circle.png

Obratiště jsou obvykle vykreslovány ve větším zvětšení jako kruh ve stejném stylu jako obytné nebo neklasifikované silnice.

Historie

Tak jako u mnoha značek v OpenStreetMap tato značka je založena na termínu "turning circle" z britské angličtiny a odkazuje na obratiště, kde ve skutečnosti nezáleží na tvaru, mohou být kruhová, čtvercová, trojúhelníková nebo jiná.

Viz také