Pl:Tag:highway=turning_loop

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = turning_loop
(droga = zawracanie)
Turning circle - geograph.org.uk - 991834.jpg
Opis
Rozszerzony obszar drogi do zawracania, z nieprzejezdną wysepką, często okrągły i na końcu drogi. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Drogi
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniinie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

highway=turning_loop - służy do oznaczenia węzła w poszerzonym obszarze drogi z nieprzejezdną wyspą do zawracania, często okrągłą i na końcu drogi.

Różni się on od tagu highway=turning_circle, które nie ma wyspy. Nietrwała wyspa może być wyższa lub niższa niż otaczająca droga.
Powinien być stosowany na rondach, gdzie istnieje wiele połączonych dróg. Ten tag (jeśli został użyty) zostanie zastosowany do pojedynczego węzła na końcu drogi.

Jeśli zaznaczymy całą pętlę, specjalne tagi nie są potrzebne (stosujemy tag oneway=yes, jeśli takie ograniczenie zostało podane).

Standardowy styl mapy renderuje tag highway=turning_loop tak samo jak tag highway=turning_circle. Zobacz Render highway=turning_loop

Przykład

Turning circle at the far end of Arlington Close, Malpas, Newport (geograph 2805869).jpg

Zobacz też