Pl:Key:strapline

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg strapline
(slogan_reklamowy)
Microsoft logo (1987) + slogan (1994).svg
Opis
Oficjalny pasek używany w sloganie reklamowym obok nazwy, powszechnie widziane na znakach. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Właściwości
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)może być przyporządkowany do relacji
Status: w użyciu

strapline=* - służy do oznaczenia oficjalnego paska używanego w sloganie reklamowym, powszechnie spotykanym w materiałach reklamowych w sklepach, broszurach promocyjnych, prezentach marketingowych i znakach.

Znany również jako fraza reklamowa, slogan, slogan lub motto.

Główny artykuł: Nazwy

Należy zwrócić uwagę, że OSM jest zwolennikiem On the Ground Rule. Nazwy zarejestrowane w tagach name=* i strapline=* to te, które są używane lokalnie, zwłaszcza te zwykle oznakowane [1].

Wartości

Warianty kluczy mogą być poprzedzone przyrostkiem date namespace przedrostek (taki jak "strapline:en:1921-1932").

Dodatkowe dane

  • strapline=* tag is supposed to contain solely the strapline posted next to the name on official banners, not to describe the type or location of the object or one of its other properties (such as height, elevation, operator, access restrictions, classification/certification/quality labels...).

Zobacz też

  1. https://wiki.osmfoundation.org/w/images/d/d8/DisputedTerritoriesInformation.pdf - oficjalne oświadczenie OSMF podsumowujące sytuację mapowania spornych granic, granic, nazw i opisów