Pl:Tag:sport=american_football

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sport = american_football
(sport = futbol amerykański)
Boisko FA.svg
Opis
Sport rozgrywany przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z słupkami bramki na każdym końcu. Edit or translate this description.
Grupa: Sport
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w użyciu

sport=american_football - służy do oznaczenia boiska sportu rozgrywanego przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z słupkami bramki na każdym końcu.

Piłka do futbolu amerykańskiego jest skórzaną elipsoidą zaszytą wzdłuż boku.

Futbol amerykański jest drużynowym sportem piłkarskim o cechach podobnych do rugby i innych sportów znanych jako "football".

W Stanach Zjednoczonych ten sport jest znany po prostu jako "football", jednak to słowo jest wyraźnie zbyt niejednoznaczne, aby można go było wykorzystać jako znacznik. Powinniśmy być bardzo ostrożni jeśli chodzi o zastosowanie tagu sport=football.

Należy również pamiętać, że ten sport nie jest "tylko" rozgrywany w Ameryce. Te tag jest całkowicie poprawny w innym miejscu na świecie. Sport jest czasem nazywany "gridiron" (rusztowanie) ze względu na charakterystyczne boisko, które jest oznaczone serią równoległych linii przypominających rusztowanie. Kanadyjsku football, sport=canadian_football, rozgrywana jest na podobnej platformie "gridiron" (patrz na różnicę pomiędzy boiskami futbolu amerykańskiego i kanadyjskiego w celu rozróżnienia widocznego dla mapowicza).

Mapowanie

area Heinz Field
leisure=stadium
sport=american_football

Dodaj ten tag do dowolnego miejsca, w którym jest pole do gry w futbol amerykański.

Ponieważ jest to "niefizyczny" tag, więc powinien być połączony z innymi (fizycznymi) znacznikami, np.:

Dodatkowe tagi

Rendering

Różnica pomiędzy boiskami futbolu amerykańskiego i kanadyjskiego

sport=american_football i sport=canadian_football pola są podobne na pierwszy rzut oka, ale mają pewne różnice, które powinny być oczywiste na ziemi lub w wyższej rozdzielczości zdjęć lotniczych:

sport=american_football sport=canadian_football
Długość 100 yardów
"50" linia boiska w centrum.
110 yardów
"C" aw centrum z dwoma "50" liniami boska po obu stronach
Słupki bramkowe Z tyłu stref końcowych Z przodu stref końcowych
Strefa końcowa 10 yardów końcowych 20 yardów końcowych
Diagram Terrain football américain.png Terrain football canadien2.png

Pole kanadyjskie jest również szersze (65 jardów vs. 53 1/3 jardów pola amerykańskiego) i ma różne położenie znaków kreskowanych, jednak te względne wymiary nie są tak oczywiste. Zobacz Comparison of American and Canadian football#Playing area w Wikipedii, aby uzyskać pełniejszy opis.

Statystycznie, pole "gridiron" w USA jest prawdopodobnie futbolem amerykańskim, podczas gdy w Kanadzie to prawdopodobnie kanadyjski futbol.

Zobacz też