Pl:Tag:sport=american_football

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sport = american_football
Cleveland Browns October 2004.jpg
Opis
Sport rozgrywany przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z słupkami bramki na każdym końcu. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Sport
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

sport=american_football - służy do oznaczenia boiska sportu rozgrywanego przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z słupkami bramki na każdym końcu.

Piłka do futbolu amerykańskiego jest skórzaną elipsoidą zaszytą wzdłuż boku.

Futbol amerykański jest drużynowym sportem piłkarskim o cechach podobnych do rugby i innych sportów znanych jako "football".

W Stanach Zjednoczonych ten sport jest znany po prostu jako "football", jednak to słowo jest wyraźnie zbyt niejednoznaczne, aby można go było wykorzystać jako znacznik. Powinniśmy być bardzo ostrożni jeśli chodzi o zastosowanie tagu sport=football.

Należy również pamiętać, że ten sport nie jest "tylko" rozgrywany w Ameryce. Te tag jest całkowicie poprawny w innym miejscu na świecie. Sport jest czasem nazywany "gridiron" (rusztowanie) ze względu na charakterystyczne boisko, które jest oznaczone serią równoległych linii przypominających rusztowanie. Kanadyjsku football, sport=canadian_football, rozgrywana jest na podobnej platformie "gridiron".

Mapowanie

area Heinz Field
leisure=stadium
sport=american_football

Dodaj ten tag do dowolnego miejsca, w którym jest pole do gry w futbol amerykański.

Ponieważ jest to "niefizyczny" tag, więc powinien być połączony z innymi (fizycznymi) znacznikami, np.:

Dodatkowe tagi

Rendering

Różnica pomiędzy boiskami futbolu amerykańskiego i kanadyjskiego

sport=american_football i sport=canadian_football pola są podobne na pierwszy rzut oka, ale mają pewne różnice, które powinny być oczywiste na ziemi lub w wyższej rozdzielczości zdjęć lotniczych:

sport=american_football sport=canadian_football
Długość 100 yardów
"50" linia boiska w centrum.
110 yardów
"C" aw centrum z dwoma "50" liniami boska po obu stronach
Słupki bramkowe Z tyłu stref końcowych Z przodu stref końcowych
Strefa końcowa 10 yardów końcowych 20 yardów końcowych
Diagram Terrain football américain.png Terrain football canadien2.png

Pole kanadyjskie jest również szersze (65 jardów vs. 53 1/3 jardów pola amerykańskiego) i ma różne położenie znaków kreskowanych, jednak te względne wymiary nie są tak oczywiste. Zobacz Comparison of American and Canadian football#Playing area w Wikipedii, aby uzyskać pełniejszy opis.

Statystycznie, pole "gridiron" w USA jest prawdopodobnie futbolem amerykańskim, podczas gdy w Kanadzie to prawdopodobnie kanadyjski futbol.

Zobacz też