Pl:Tag:sport=soccer

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sport = soccer
(sport = piłka_nożna)
Billiken soccer.jpg
Opis
Sport rozgrywany przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z bramkami na każdym końcu. Edit or translate this description.
Grupa: Sport
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

sport=soccer - służy do oznaczenia boiska sportu rozgrywanego przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z bramkami na każdym końcu.

Piłka do gry w piłkę nożną

 Piłka nożna, bardziej znana jako "futbol" lub "association football", to sport zespołowy rozgrywany pomiędzy dwoma zespołami składającymi się z jedenastu graczy.

Uwaga: Choć w wielu krajach nazywany jest "futbolem" (football, fussball, fotball, ...), najlepiej oznaczyć go jako "soccer" (piłką nożną}, aby uniknąć pomyłki z innymi zastosowaniami "football".
Wytyczne dotyczące tagowania w OpenStreetMap są obowiązują dla pisowni brytyjsko-angielskiej. Jednak w tym szczególnym przypadku jest to zbyt dezorientujące dla niektórych innych krajów anglojęzycznych i zdecydowano, aby używać "soccer" do oznaczania tego rodzaju piłki nożnej.

Mapowanie

Dodaj ten tag sportowy do dowolnego elementu reprezentującego miejsce, w którym można grać w piłkę nożną.

Ponieważ jest to "niefizyczny" tag, więc powinien być połączony z innymi (fizycznymi) znacznikami, np.:

Tagi do użycia w połączeniu

Pictogram Example

Pictogram dla piłki nożnej.

Schemat boiska piłki nożnej

Schemat boiska, może być często mylony z boiskiem do hokeja na lodzie.