Pl:Tag:sport=soccer

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sport = soccer
(sport = piłka_nożna)
Billiken soccer.jpg
Opis
Sport rozgrywany przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z bramkami na każdym końcu. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Sport
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Przydatne kombinacje
Status: w rzeczywistości

sport=soccer - służy do oznaczenia boiska sportu rozgrywanego przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy na prostokątnym polu z bramkami na każdym końcu.

Piłka do gry w piłkę nożną

 Piłka nożna, bardziej znana jako "futbol" lub "association football", to sport zespołowy rozgrywany pomiędzy dwoma zespołami składającymi się z jedenastu graczy.

Uwaga: Choć w wielu krajach nazywany jest "futbolem" (football, fussball, fotball, ...), najlepiej oznaczyć go jako "soccer" (piłką nożną}, aby uniknąć pomyłki z innymi zastosowaniami "football".
Wytyczne dotyczące tagowania w OpenStreetMap są obowiązują dla pisowni brytyjsko-angielskiej. Jednak w tym szczególnym przypadku jest to zbyt dezorientujące dla niektórych innych krajów anglojęzycznych i zdecydowano, aby używać "soccer" do oznaczania tego rodzaju piłki nożnej.

Mapowanie

Dodaj ten tag sportowy do dowolnego elementu reprezentującego miejsce, w którym można grać w piłkę nożną.

Ponieważ jest to "niefizyczny" tag, więc powinien być połączony z innymi (fizycznymi) znacznikami, np.:

Tagi do użycia w połączeniu

Pictogram Example

Pictogram dla piłki nożnej.

Schemat boiska piłki nożnej

Schemat boiska, może być często mylony z boiskiem do hokeja na lodzie.