Pl:Walking Papers

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Przykład zeskanowanego wydruku z Walking Papers z odręcznymi adnotacjami nowych danych mapy. Należy zwrócić uwagę na narożne symbole i kodów kreskowych 2D.
Pomiary z "Walking Papers"

"Walking Papers" jest usługą, która pozwala na wydrukowanie mapy OSM, opisanie jej i zeskanowanie notatek z powrotem tak, że możemy dodać nowe funkcje do OSM.

Kluczową cechą "Walking Papers" jest możliwość bardzo łatwo stworzenia wydruku mapy A4. Generuje PDF kafelki zrobione przez OpenStreetMap lub, mając wybór, od kilku innych dostawców usług opartych na kafelkach OSM.

"Walking Papers" zostało zaprojektowane przez Mike'a Migurski z firmy Stamen Design.

Nowe "Field Papers"

W 2012 został rozpoczęty (nowy) "Field Papers", który jest kontynuacją koncepcji "Walking Papers", z nowym wielostronicowym atlasem funkcji, i specjalnie zaprojektowanego stylu wydruku map. "Field Papers" w dużym stopniu zastępuje "Walking Papers".

W rzeczywistości ...

Skanowanie obecnie uszkodzone

"Walking Papers" nie działa.

Można nadal używać "Walking Papers" jako łatwego sposóbu na uzyskanie wydruku. Do skanowania trzeba będzie użyć , obecnie, "Field Papers"

Wspierany przez edytorów:

"Walking Papers" obejmuje Potlatch osadzony w swojej głównej stronie, dzięki czemu można edytować bezpośrednio po skanowaniu wydruku. Na serwerze generuje warstwę kafelków przy użyciu bitmapy zeskanowanego wydruku i wykorzystania informacji geolokalizacji zakodowanej w kodzie kreskowym 2d, i pozycjonowania symbolu narożnego.

JOSM również obsługuje "Walking Papers" za pośrednictwem wtyczki: JOSM/Plugins/WalkingPapers. W ten sposób można dać w tych samych generowanych kafelkach jak warstwa tła.

Dokumentacja i Pytania

Niektóre skany nie wpasowują się poprawnie na mapie, jak ten, który też ma opcję "License status overlay" włączoną. Prosimy o pomoc, jeśli wiesz, co może być tego przyczyną.

Zobacz też