Uk:Російсько-українська війна

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Звернення до спільноти OSM та її учасників!

Color Edition
Greycolor edition

Росія віроломно напала на Україну 24 лютого 2022 року, завдаючи ракетно-бомбових ударів по аеропортах, військових частинах та об'єктах цивільної інфраструктури. Це стало черговою ескалацією воєнних дій, що розпочалися у 2014 році з моменту захоплення Криму та часткової окупації Донецької та Луганської областей.

Ми, спільнота OSM Україна, у зв'язку з військовим вторгненням Росії на територію України, яке наразі продовжується, звертаємося до людей, які роблять свій внесок у розвиток і поліпшення даних OSM.

Ми закликаємо всіх утриматися від будь-якого мапінгу на території України в даний момент!

Російсько-українська війна йде на багатьох фронтах, зокрема й на інформаційному. Можливе використання російськими загарбниками відкритих даних для планування атак на військові та цивільні об'єкти є однією з найважливіших причин, через яку ми просимо не вживати будь-яких дій щодо мапінгу об'єктів на території України.

У разі виявлення випадків мапінгу, що стосуються військових об'єктів або об'єктів критичної соціальної інфраструктури, ми будемо їх коригувати (видаляти, видозмінювати, відкочувати до попереднього стану тощо), а також звертатися до DWG та інших робочих груп OSMF для блокування учасників, які систематично вносять подібні зміни (більше однієї).

Таке прохання (вимога) перегукується з положеннями статті 114-2 Кримінального кодексу України, згідно з якою “Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, скоєне в умовах військового чи надзвичайного стану, карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2160-20#n10).