Uk:Спам

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

OpenStreetMap використовує різні веб-сайти для документації, коментарів, спілкування тощо, багато з яких сприйнятливі до спаму. Оскільки всі вони різні, вони матимуть різні способи розв’язання проблеми. Ця сторінка допомагає задокументувати найпростіший і правильний спосіб вилучення або повідомлення про спам, який потрібно вилучити. Будь ласка, не надавайте посилання на спам на цій сторінці, оскільки вона не перевіряється регулярно

Сторінки Вікі

Будь-хто може вилучити спам у Вікі. Відкатіть версію зі спамом до попередньої на вкладці "Історія". Сторінки, які було цілеспрямовано створено для спаму мають бути вилучені шляхом заміни їх вмісту на код {{D}} або {{Delete|spam}} та збереженням змін з описом "spam". Крім цього, адміністратори вікі заблокують спамерів.

Дивіться також: Template:Delete, докладно про застосування шаблонів.

Форум

Для повідомлення про спам на форумі: увійдіть під своїм обліковим записом на форум, під повідомленням знайдіть посилання "Report". Натисніть на нього і це повідомлення розглянуть модератори.

Може виникнути проблема, коли на сторінках "профілю" залишаються спам-посилання, але наразі випадки (які раніше перераховувались на цій вікі-сторінці) вже вирішено.

help.osm.org

Увійдіть використовуючи свій обліковий запис та поставте негативну оцінку / повідомте про спам. За наявності відповідних привілеїв ви також можете вилучити спам. Звісно, модератори можуть вилучити таке повідомлення.

Спам та Вандалізм в даних OSM

Що стосується звинувачень у порушенні авторських прав, неналежному імпорті та серйозних суперечках та вандалізмі в даних OSM, треба звертатись до data working group поштою. Ознайомтесь з розділом "I've seen a problem; what should I do?" на сторінці Data Working Group на сайті OSMF. Також перегляньте відповідь на питання What should I do about vandalism?.

Нотатки зі спамом

Про такі нотатки можна повідомити скориставшись посиланням Поскаржитися на цю нотатку.

Якщо вміст нотатки не такий, щоб негайно приховати, опрацювання нотатки, звичайно, означатиме, що вона зникне з мапи на openstreetmap.org через тиждень.

Спам в інформації про користувача та у щоденнику

Багато спамерів реєструються та розміщують свої посилання на спам в описі користувачів або публікують спам як записи щоденників та коментарі.

Про такі випадки можна повідомляти за допомогою посилання "Поскаржитись на цього користувача" на сторінці його профілю та "Поскаржитись на цей запис" – щоб сповістити про спам в щоденнику та "Поскаржитись на цей коментар" – для сповіщення про спам в коментарях у дописах щоденника.

SEO спам

Search Engine Optimisation (SEO) спам – це практика додавання на мапу об’єктів які не представляють відповідного об’єкта на місцевості, але призначені підвищення пошукового рейтингу.

Типові особливості SEO спаму

  • Доволі часто опис набору змін і теґ description=* містять маркетинговий непотріб. Такі маркетингові матеріали не є перевірюваними та не відповідають основному критерію OSM – перевірюваності. Заяви, що не можуть бути перевірені підлягають вилученню.
  • В зазначеному місці немає жодного відповідного об’єкта. Часто бізнес ведеться із дому і не має бажання розкривати своє місцезнаходження, змінам піддаються такі наявні об’єкти як дороги чи мікрорайони, точки розміщуються в паркових зонах, точки розміщуються, наприклад, на дорозі або на поштових відділеннях, коли адреса – поштова скринька
  • Відсутність одного з основних ключів, наприклад shop=* чи office=*, через що дані ніколи не з’являться на мапі
  • Користувач чи організація вже робили такі спроби
  • Відсутність реакції на зауваження

Як краще робити натомість

Тут може бути взаємна користь і для SEO і для OSM, набори змін, які містять правдиву інформацію і дійсно покращують дані ніколи не будуть скасовані

  • назва вулиці та номер будинку мають відповідати збігатись з інформацією з розділу 'контакти' на веб-сайті, а точка якою позначається організація має безумовно збігатись з розташуванням організації в натурі. Якщо організація не бажає з такою деталізацією – це викликає певні підозри
  • опис набору змін має описувати що було зроблено, а не те чим займається організація
  • без реклами, тільки те що можна перевірити
  • якщо для SEO використовується єдиний обліковий запис, який самоідентифікується як SEO, він може заробити добру репутацію та зміни внесені з його допомогою не будуть вилучені.