Uk:Анонімне редагування

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Anonymous edits)
Jump to navigation Jump to search

З початку OpenStreetMap дозволяв здійснювати анонімне редагування, що не потребувало будь-якої ідентифікації користувача.

І зараз OpenStreetMap дозволяє здійснювати редагування анонімно, але кожен повинен створити обліковий запис, щоб мати можливість це робити. Ви можете обрати собі будь-яке ім’я, припустимо — «Картограф32». Жодна особа і не здогадається про те, ким ви є насправді!

Спочатку можна було вносити зміни навіть без вигаданого «Картограф32».

На жаль, це означає, що будь-хто, хто редагує (в основному випадково), може вилучити клопітку працю інших людей, і раніше було неможливо навіть зв'язатися з ним. Якщо досвідчені користувачі OpenStreetMap зможуть зв'язатися з таким користувачем через особисте повідомлення (на сайті OpenStreetMap), вони можуть допомогти новачкові уникнути помилок і скоротити шанси втрати виконаної роботи.

Анонімне редагування припинено

Починаючи з 2007 року ми зробили так, що всі нові користувачі не можуть здійснювати правки в анонімному режимі. Також ми відключили можливість здійснювати правки у такому режимі в онлайн редакторі (Potlatch). Але лишилась дуже невелика кількість людей, тих, хто зареєструвався до 2007 року, які все ще продовжують працювати анонімно.

З квітня 2009 року цим користувачам потрібно відмовитись від анонімного внесення правок, якщо вони це бажають роботи у будь-якому редакторі. Дивись mailing list announcement

У мене анонімний режим. Як я можу продовжувати здійснювати правки?

По-перше, це стосується тільки незначної частини людей, які приєдналися до OSM до 2007 року і дотепер перебувають в анонімному режимі редагування. Якщо ви не один(а) з цих людей, далі можна не читати!

Увійдіть на головний сайт, як зазвичай, потім клацніть на ваше ім’я користувача у правому верхньому куті. Далі — «мої налаштування» і натисніть на кнопку «Зробити всі мої правки загальнодоступними».

Що робить кнопка «Зробити всі мої правки загальнодоступними»? А як же моя приватність?

Натискання на цю кнопку означає, що всі ваші правки в OpenStreetMap (включаючи останні) будуть пов’язані з вашим обліковим записом. Ваше ім’я користувача з’явиться біля них і люди зможуть побачити, хто їх зробив та посилати вам повідомлення та спілкуватись через вебсайт.

Ваша адреса електронної пошти ніколи не стане загально відомою (відповідно до Політики конфіденційності). Це тільки ім’я під яким ви вносите зміни до мапи, пов’язане з тими змінами, які ви робите. Якщо ви справді не бажаєте, щоб хтось дізнався, хто ховається за псевдонімом «Картограф32», цього ніколи не станеться.

Ця функція є вже налаштованою для переважної більшості користувачів OSM. Такі зміни допомагають нам стати в один ряд з такими успішними спільнотами, як Вікіпедія. Якщо у вас є обліковий запис у Вікіпедії, ім'я користувача завжди згадується в історії змін сторінок, які ви правили, і люди можуть надсилати вам повідомлення. Навіть коли у вас немає облікового запису, ваша IP-адреса лишається і люди можуть по ній звернутись до вас через Вікіпедію.

Якщо ви правите картографічні дані тільки у місцевості, де мешкаєте, інші люди можуть переглядати ваші набори змін та робити припущення про те, де ви мешкаєте, але пам’ятайте, це тільки псевдонім, під яким ви вносите зміни до мапи і який асоціюється тільки з набором змін. Якщо ви не бажаєте, щоб хтось дізнався про те, хто є «Картограф32», цього не станеться. Якщо ви турбуєтесь про те, що хтось в змозі виявити ваше справжнє ім’я або пов’язану з вами інформацію з інших онлайнових товариств, де ви використовуєте такий же псевдонім, ви можете завжди обрати ім’я, за яким можете почуватись більш анонімно. Все це має власні недоліки. Використання справжнього імені або одного й тож самого псевдоніму на кількох вебсайтах допоможе вам створити добру репутацію та довіру до вас.

Під час завантаження GPS-треків ваше ім’я користувача не асоціюється із вашими GPS-треками, доки ви не позначите їх як «загальні».

Альтернативи

Якщо ви не бажаєте натискати на кнопку «Зробити всі мої правки загальнодоступними», у вас є альтернативи: а) Більше не вносити правки до OpenStreetMap чи б) Лишити свій анонімний реєстраційний запис незадіяним та зареєструвати новий обліковий запис (який не буде мати режиму анонімного редагування). Але так робити не рекомендується. Ми радимо вам мати один обліковий запис для одного користувача та натиснути на кнопку «Зробити всі мої правки загальнодоступними» і не перейматись цим, зважаючи на причини, викладені вище.

Дивись також