Cs:Tag:highway=ford

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = ford
Commons-emblem-hand.svg
Popis
Použití této značky se nedoporučuje. Použijte radši ford=*Show/edit corresponding data item.
Skupina: silnice
Použité na těchto prvcích
nemělo by být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Status: zastaralé

exclamation mark

Tento prvek byl prohlášen za zastaralý. Jeho doporučenou náhradou je: ford=*.
Důvod je zdokumentován na stránce Deprecated features. Tuto značku můžete stále používat nebo interpretovat, jak uznáte za vhodné, jelikož v OpenStreetMap nejsou žádné “zakázané prvky”.
Za žádných okolností ovšem neměňte automaticky (nebo poloautomaticky) tuto značku v databázi na jakoukoliv jinou ve větším měřítku, aniž by to odpovídalo Zásadám automatických oprav. Všechny takové změny budou vráceny zpět.

Zvažte použití značky ford=*, protože poskytuje více konzistentní přístup a umožňuje vyhnout se problému, jak označit brod, který je cestou (když dojde ke konfliktu s potřebou další značky silnice na stejné cestě).

Používá se pro označení místa, kde cesta nebo silnice protíná řeku nebo potok, který je občas pokryt mělkou vodou.

Jak mapovat

Pro úzké vodní toky přidejte uzel označený highway=ford v místě, kde silnice protíná vodní tok. V místě, kde cesta prochází přes širší řeku, která bude často označena waterway=riverbank, nebo místo, kde cesta nebo silnice kříží moře, označte příslušný úsek silnice ford=yes a použijte vhodnou značku highway=footway/unclassified atd. pro klasifikaci silnice.

Viz také

Externí odkazy