Pl:Key:flood_prone

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg flood_prone
(teren_powodziowy)
Floodway4.jpg
Opis
Oznaczanie terenu zalewowego. Edit or translate this description.
Grupa: Drogi
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarumoże być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w użyciu

Wikidane

flood_prone=* - służy do oznaczenia drogi lub obszaru zalewanego często podczas powodzi.

Użycie

Ma zastosowanie przede wszystkim do dróg, które są pod wodę po ulewnych deszczach. Zalane jezdnie stwarzają duże niebezpieczeństwo, a wiele osób traci życie, co roku, w wyniku powodzi.

Zaleca się oznaczyć całej drogę, która może być często pod wodą, ale jeśli ta informacja nie jest znana, można oznaczyć to miejsce jako węzeł z tagiem flood_prone=yes, gdyż może to pomóc oprogramowaniu routingu uniknąć potencjalnie niebezpiecznego miejsca jeśli był ulewny deszcz.

Rendering

Obszarów narażone na zalanie nie są pod wodą 99,9% czasu, więc nie ma żadnych korzyści w renerowaniu tych obszarach przez większość czasu.

Dla służb ratunkowych może być przydatne aby wykorzystać to do własnego mapowania terenów często zalewanych, który podkreśla te i podobne tagi, ale to jest sprawa specjalnego przeznaczenia.

Dodatkowe pomysły oznaczania

  • depth=* - może być przydatne, aby oznaczyć markery wskazujące głębokość wody terenu zalanego, podobne markery można zobaczyć wzdłuż brzegu rzeki i przypływów na morskich obszarach wodnych.
  • description=* - może być przydatne, aby opisać, jak często następują powodzie lub obejmuje pewien obszar, np. raz na 100 lat.

Zdjęcia

Floodway1.jpg
Floodway2.jpg

Zdjęcia zostały wykonane na południe od Barellan na terenach zalewowych Mirrool Creek.

Floodway3.jpg
Floodway4.jpg

Powyższe zdjęcia są wykonane na wschód od autostrady Gwydir Moree

Zobacz też