Pl:Przewodnik dla początkujących 1.3.3

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Spis treści O projekcie OpenStreetMap Przeglądanie Jak wnieść wkład Wkład w dane mapowe Edytowanie Słowniczek Przewodnik dla początkujących

JOSM

JOSM (Java OpenStreetMap Editor) jest zaawansowanym edytorem danych OSM napisanym w języku JAVA stworzonym przez Immanuel Scholza obecnie rozwijany przez Dirka Stöckera. Jest jednym z najbardziej popularnych edytorów w środowisku twórców OSM, ze względu na stabilność działania oraz bogatą bibliotekę wtyczek znacznie rozbudowujących funkcjonalności programu. W odróżnieniu od iD który jest edytorem działającym w przeglądarce i obecnie dedykowanym przy dokonywaniu zmian na stronie OSM, działa w trybie offline korzystając z połączenia wyłącznie przy pobieraniu i zapisywaniu danych. Pozwala na znacznie bardzie wydajną pracę z danymi oraz dostosowanie sposobu pracy pod preferencje Edytora.

Ze względu na swoje funkcje edycyjne oraz moduły weryfikujące dane przed ich wprowadzeniem do bazy OSM, JOSM jest rekomendowanym narzędziem przez większość organizacji w tym OSMP do edytowania OSM.


Do góry ↑ | Poprzednia ← | Następna →