Pl:Wyszukiwanie w OSM Wiki

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Pl:Searching the wiki)
Jump to navigation Jump to search

Wyszukiwanie w OSM Wiki

Wpisz wyszukiwane hasło w polu powyżej lub możesz skorzystać z małego pola w prawym górnym rogu, gdy jesteś w dowolnym miejscu na wiki.

Special:Search

Strony:specjalne:Szukaj jest "zaawansowanym" ekranem wyszukiwania. Możesz do niego dotrzeć, klikając ikonę wyszukiwania bez wpisywania wyszukiwanego hasła. Daje ci kilka dodatkowych opcji, aby ograniczyć wyszukiwanie do różnych przestrzeni nazw. Zaznacz pola dla przestrzeni nazw, które chcesz przeszukać. Jeśli chcesz zmienić inne ustawienie domyślne, przejdź do Strony specjalne:Preferencje.
Uwaga: Wyszukiwanie wszystkich przestrzeni nazw może być najbardziej logiczną rzeczą do zrobienia. W rzeczywistości najnowsze wersje MediaWiki mają to ustawienie domyślne.

Wiki jest podzielone na przestrzenie nazw. Większość treści znajduje się w przestrzeni nazw "Main", chociaż w przestrzeni nazw "Talk" jest sporo dyskusji na Wiki.
Zauważmy, że to nie jest to samo, co lista dyskusyjna "talk" (zobacz poniżej)

W Wiki istnieją przestrzenie nazw dla niektórych języków, co oznacza, że możemy teraz przeszukiwać, na przykład, tylko strony w języku niemieckim, zaznaczając na przykład obszar nazw DE.

Jeśli wyszukiwane hasło trafia na dokładną nazwę strony, ale chcemy wyszukać, możemy wybrać z listy rozwijanej, która pojawi się w trakcie pisania. Wybierz "zawiera x ..." na dole. Możemy też przejść do ekranu zaawansowanego wyszukiwania, zamiast używać małego pola wyszukiwania.

Use google instead

Możemy użyć Google, ponieważ czasami indeksuje rzeczy lepiej niż mechanizm wyszukiwania Wiki (choć nie jest tak aktualny) Co ważniejsze ...

Google całą witrynę

Niestandardowa konfiguracja wyszukiwania google na http://bit.ly/osmsearch spowoduje natychmiastowe przeszukiwanie Wiki, list dyskusyjnych i forum.
Istnieje skarbnica informacji ukrytych w dyskusjach na naszych listach dyskusyjnych.

Jeśli znajdziesz przydatne informacje, których nie ma na Wiki, prawdopodobnie powinno to być gdzieś dodane. Możesz to dodać! Edycja Wiki jest łatwa!