Uk:Пошук у вікі

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Searching the wiki)
Jump to navigation Jump to search

Шукати у Вікі – просто. Введіть слово чи фразу для пошуку в поле вище, або ви можете використовувати трохи менше за розмірами поле зверху праворуч.

Special:Search

Сторінка Special:Search – це місце де ви можете використовувати додаткові параметри. Дістатись неї можна клацнувши на значок пошуку без введення пошукової фрази. Ви можете обмежити пошук конкретним простором. Позначте прапорцями відповідні розділи де ви бажаєте шукати. Якщо ви бажаєте встановити власні типові налаштування для пошуку перейдіть до сторінки налаштувань (Special:Preferences) на вкладку 'Пошук'. Зауважте: Пошук по всім розділам може бути найлогічнішим вибором. Принаймні останні налаштування MediaWiki є саме такими.

Вікі поділено на розділи (namespaces). Більшість вмісту знаходиться в розділі 'Main', крім цього досить багато чого є на сторінках Обговорень (розділ 'Talk'). Зауважте, що це не те ж само що й список розсилки 'talk'.

Вікі має розділи для певних мов, що означає, що ви можете шукати, наприклад, лише німецькою обравши розділ DE.

Якщо ваш пошуковий запит збігається з назвою сторінки й ви не хочете переходити до неї, а натомість здійснити пошук: оберіть у списку елемент "що містять…" внизу. Або ви можете перейти на спеціальну сторінку пошуку для цього.

Використання зовнішнього пошуку

Можливо, ви віддасте перевагу зовнішній пошуковій системі, DuckDuckGo або Google, оскільки вони часом індексують матеріали краще, ніж механізм пошуку wiki (хоча, як правило, не настільки швидко). Що ще більш важливо вони роблять...

пошук по всьому сайту

Спеціальні налаштування пошуку Google https://cse.google.com/cse?cx=015487330990472192076:qvmeg3q9qus <http://bit.ly/osmsearch> допоможуть шукати у вікі, списках розсилки та форумі одночасно. Велика кількість інформації похована в обговореннях в списках розсилки.

Сприяння майбутнім пошукам

Якщо ви з’ясуєте, що якась інформація відсутня у вікі, можливо вона є потрібною – ви можете додати її самі! Редагувати Вікі не складно!